Strnadová prožívá sen a přeje si vlny

23 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Michaele Strnadové se vyplnil sen - zúčastnit se olympijských her. Přestoupila proto z divoké vody na rychlostní kanoistiku. Teď jí v Aténách čeká první velký závod. "Nevím, s čím mám počítat. Velké finále asi bude úspěch," povídala už zabydlená v olympijské vesnici.

Ve sjezdu na divoké vodě vyhrála kde co - je mistryní světa i Evropy, několikanásobnou celkovou vítězkou Světového poháru. Na "rovné" vodě se teprve rozkoukává.

"Je to můj první velký závod a také první olympiáda. Nejužší špička je dál než já, takže kdyby vyšlo finále, byla bych maximálně spokojená," říká pětadvacetiletá dívka.

Českou rychlostní kanoistiku v Aténách reprezentuje společně s Martinem Doktorem. Stejně jako on viděla olympijský kanál poprvé v životě. Předtím o něm jen četla v prospektech a na internetu.

"Slyšela jsem velké historky, že tam fouká a jsou tam velké vlny. Poté, co jsem ho viděla, tak bych řekla, že ty podmínky nejsou tak katastrofální, ale poměrně standardní," podotkla studentka Univerzity Karlovy. Znepokojily ji jen řasy ve vodě, které mohou zbrzdit loď.

Pro svůj závod si přeje vlny. "Třeba bych tak mohla zajet lepší umístění," říká kanoistka, která má zatím málo mezinárodních zkušeností. Absolvovala jen mistrovství Evropy a Světový pohár v Račicích, kde nebyla úplně nejsilnější konkurence.

"Soupeřky moc neznám, což je moje velká nevýhoda. Nevím, jak je která rychlá, kdo má lepší start nebo závěr. Kdybych věděla, na kterou závodnici jet, tak bych si ji pohlídala a zvolila optimální taktiku. Takhle budu trochu střílet do prázdna," připustila po příletu závodnice pražské Dukly.

Před odjezdem do Řecka ladila formu v Praze. "Žádné velké trénování, spíš šlo o psychickou pohodu," podotkla Strnadová, která je odhodlaná se o vysněné finále porvat. "Uvidíme po rozjížďkách."

Dnem D pro ní bude úterý. To je v Aténách na programu rozjížďka závodu na půl kilometru. A úplně bez taktiky do něj přece jen nejde. ". Mám tam dvě favoritky, které mi asi udělají vlnu. Na té bych se mohla vézt. Chci ale jet naplno a neohlížet se na ostatní. Snad to vydržím," doufá svěřenkyně trenéra Josefa Záhory.Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...Najdete na iDNES.cz