Strýcová nevěřila, krutý los ji šokoval

12 2004
Vejprnice - Při dopoledním tréninku ztratila česká tenistka Barbora Strýcová dobrou náladu. "Koho mám?" ptala se do mobilního telefonu. Belgičanku Heninovou-Hardenneovou, jedničku světového žebříčku. "To si děláte ze mě srandu. Já vám nevěřím. Určitě lžete," nechápavě odpovídala. Večer letí na olympiádu, los k ní byl krutý.

"Honzo! Víš koho mám?" křičela juniorská mistryně světa na kouče Jana Havla, když trénovala ve Vejprnicích. "Henin! To snad není pravda..."

"A v deblu?" opatrně se zeptala ještě jednou. Nasazené ruské jedničky Kuzněcovovou s Lichovcevovou. "K tomu už nemám co říct. Nikdy jsem s nimi nehrála, fakt nevím. Horší to být nemohlo," povzdychla si skoro rezignovaně 65. hráčka světového žebříčku.

Po chvilce se vzpamatovala. "Stejně se do Atén těším. Je to olympiáda. Alespoň nemám co ztratit. Budu bojovat," už odhodlaně řekla dvojnásobná vítězka juniorské dvouhry na Australian Open.

S Heninovou-Hardenneovou už osmnáctiletá naděje českého tenisu jednou hrála. "A prohrála, bilanci mám 0:1. Ale na ten zápas si vzpomínám," vybavila si: "Bylo to vyrovnané."

Večer odlétá, už má věci připravené. Věří, že přes nepříznivý los neletí do Řecka jen na otočku.

Los dvouhry: Novák - Henman (V. Brit.-4), Berdych - Mayer (Něm.), Strýcová - Heninová-Hardenneová (Bel.-1), Koukalová - Maleevová (Bul.-15), Benešová - Morigamiová (Jap.).

Los čtyřhry: Damm, Suk (7) - Economidis, Mazarakis (Řec.), Berdych, Novák - Arthurs, Woodbridge (Aust.-2), Strýcová, Průšová - Kuzněcovová, Lichovcevová (Rus.-1).

Autor:


Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.Najdete na iDNES.cz