Strýcová nevěřila, krutý los ji šokoval

12 2004
Vejprnice - Při dopoledním tréninku ztratila česká tenistka Barbora Strýcová dobrou náladu. "Koho mám?" ptala se do mobilního telefonu. Belgičanku Heninovou-Hardenneovou, jedničku světového žebříčku. "To si děláte ze mě srandu. Já vám nevěřím. Určitě lžete," nechápavě odpovídala. Večer letí na olympiádu, los k ní byl krutý.

"Honzo! Víš koho mám?" křičela juniorská mistryně světa na kouče Jana Havla, když trénovala ve Vejprnicích. "Henin! To snad není pravda..."

"A v deblu?" opatrně se zeptala ještě jednou. Nasazené ruské jedničky Kuzněcovovou s Lichovcevovou. "K tomu už nemám co říct. Nikdy jsem s nimi nehrála, fakt nevím. Horší to být nemohlo," povzdychla si skoro rezignovaně 65. hráčka světového žebříčku.

Po chvilce se vzpamatovala. "Stejně se do Atén těším. Je to olympiáda. Alespoň nemám co ztratit. Budu bojovat," už odhodlaně řekla dvojnásobná vítězka juniorské dvouhry na Australian Open.

S Heninovou-Hardenneovou už osmnáctiletá naděje českého tenisu jednou hrála. "A prohrála, bilanci mám 0:1. Ale na ten zápas si vzpomínám," vybavila si: "Bylo to vyrovnané."

Večer odlétá, už má věci připravené. Věří, že přes nepříznivý los neletí do Řecka jen na otočku.

Los dvouhry: Novák - Henman (V. Brit.-4), Berdych - Mayer (Něm.), Strýcová - Heninová-Hardenneová (Bel.-1), Koukalová - Maleevová (Bul.-15), Benešová - Morigamiová (Jap.).

Los čtyřhry: Damm, Suk (7) - Economidis, Mazarakis (Řec.), Berdych, Novák - Arthurs, Woodbridge (Aust.-2), Strýcová, Průšová - Kuzněcovová, Lichovcevová (Rus.-1).

Autor:

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Najdete na iDNES.cz