Strýcová se do Atén těší. Hlavně na čtyřhru

6 2004
Praha - Začátkem června postoupila do semifinále turnaje ITF na antuce v Prostějově, ale od té doby provázely Barboru Strýcovou především porážky. Nejmladší členka olympijské výpravy chce sérii neúspěchů přetrhnout právě v Aténách. "Jsem zvědavá, jaké to bude," říká osmnáctiletá hráčka.

V půlce týdne přiletěla z turnaje v Montrealu a doma si hned zkoušela výbavu české výpravy.

"Líbí se mi," pochválila oblečení. Když se olympijsky vyšňořila, měla zvláštní pocit. "Těšící se, smíšený... Já nevím, prostě se moc těším," hledala slova dvojnásobná vítězka dvouhry juniorek na Australian Open.

O olympiádě si nic nezjišťovala. Věřila, že všechno bude pečlivě připravené a dobře zařízené. "Nebude tam hotel jako na turnajích, ale to je mi úplně jedno," řekla opora fedcupového družstva. V americké televizi viděla záběry olympijské vesnice.

"Vypadalo to dobře, ale uvidím na místě," řekla tenistka.  Loni Strýcová ukončila sezonu na 161. místě světa a až do května se jí dařilo.

Z kvalifikací postupovala do hlavních soutěží a zdaleka nekončila v prvních kolech. Ve Štrasburku postoupila do čtvrtfinále a v Indian Wells byla v osmifinále, což se odrazilo v žebříčku. Vyšplhala se nejvýše v kariéře - na 59. místo.

Pak ale přišel zlom a tenistce se přestalo dařit.

"Nejde mi to. Cítila jsem se unavená, ne fyzicky, ale spíš psychicky. Nic se neděje, pořád to nemůže jít," snažila se nepropadat panice. Těšila se, že to na olympiádě zlomí. "Snad přijdu na jiné myšlenky," doufala.

Myslet na stupně vítězů je troufalé, ale ve sportu je všechno možné. "Dokážu si představit, že mám medaili na krku, ale nevím, jestli to je reálný. Možná ano, já nevím," culila se Strýcová.

Ze 139 nominovaných sportovců na olympiádu Strýcová osobně zná z Plzně sportovní střelkyni Kateřinu Kůrkovou. "A ještě gymnastku Janu Komrskovou," pátrala v paměti. O většině slýchává v televizi nebo čte v novinách.

"Kdo se mi líbí? Mám ráda Dvořáka a všechny atlety. Šebrle a Železný, ty musím jmenovat," řekla. Strýcová do Atén přiletí v pátek časně ráno a večer stihne slavnostní zahájení. "Prý to trvá dlouho, ale nenechám si to ujít," těšila se svěřenkyně trenéra Jana Havla.

Doufala, že se dostane i na jiné sporty, lákalo by ji plavání a atletika. "Ptala jsem se na lístky, ale nevím, jestli nějaké dostanu," řekla. 

Ve čtyřhře se představí společně s Libuší Průšovou. Podle paměti Strýcové hrály čtyři turnaje a tři vyhrály, naposledy v Prostějově. "Na debl se těším, to bude sranda. Nebudeme se nervovat kvůli bodům a užijeme si to," řekla Strýcová.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...Najdete na iDNES.cz