Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Studie: Čína získá na OH o jednu medaili víc než USA

Peking, olympijský stadion - Chodecké závody před olympijským stadionem v Pekingu. | foto: ČTK

23 2008
Domácí Číňané se stanou podle studie společnosti PricewaterhouseCoopers nejúspěšními sportovci na blížících se olympijských hrách v Pekingu. Přesně 88 medailí, o jednu víc než USA.

"Budou závodit v domácím prostředí, navíc čínská ekonomika od roku 2004 značně vzrostla a výraznému zlepšení napomáhá i velká populace," vypočítal autor výzkumu John Hawksworth faktory, které podle něj ukazují na čínský triumf.

"Lze říci, že na velikosti záleží, ale samozřejmě to není všechno. David občas může porazit Goliáše," citovala ho agentura AP.

Podle Hawkswortha se na třetím místě v počtu medailí umístí Rusko (79), následováno Německem (43), Austrálií (41), Japonskem (34), Francií (30), Itálií (29), Velkou Británií (28) a Koreou (27).

Výsledky studie PricewaterhouseCoopers se poněkud liší od výzkumu člena Italského olympijského výboru Luciana Barry, který loni v prosinci vypracoval vlastní zprávu na základě umístění reprezentantů při posledních světových šampionátech či jiných významných akcích v olympijských disciplínách.

Barra očekává, že USA vybojují celkem 98 medailí, z toho 47 zlatých. Za nimi se umístí Čína (89/38), třetí bude Rusko (88/32).Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA NÁKUPU v oddělení REŽIÍ A INVESTIC

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 23 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze