Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Super-G nečekaně vévodila Rakušanka Fischbacherová. Křížové patří 29. místo

Radost rakouské lyžařky Andrey Fischbacherové po zisku zlaté medaile v závodě Super-G.

20 2010
Překvapivou vítězku nalezl olympijský superobří slalom. První rakouský triumf ze sjezdovky ve Whistleru totiž zaznamenala Andrea Fischbacherová. Čtvrtá žena sjezdu zvítězila před Tinou Mazeovou ze Slovinska. Bronz bere největší favoritka, Američanka Lindsey Vonnová.

Fischbacherová, vítězka dvou podniků Světového poháru a držitelka bronzu z MS 2009, tak dosáhla svého životního výsledku. Závodu vévodila od druhého mezičasu a v cíli měla bezmála půlvteřinový náskok na druhé místo.

O dominanci čtyřiadvacetileté Rakušanky svědčí i další odstupy: bronzová Vonnová ztrácela na vítězku 74 setin vteřiny, pátá Elisabeth Görglová byla v porovnání se svou krajankou Fischbacherovou o rovnou vteřinu pomalejší.

K překvapením olympijského super-G patří i druhá příčka pro Tinu Mazeovou, specialistku na obří slalom, či čtvrtá pozice pětadvacetileté Italky Johanny Schnarfové.

Vítězka olympijského turnaje Super-G Andrea Fischbacherová při své jízdě.

Vítězka olympijského turnaje Super-G Andrea Fischbacherová při své jízdě.

Lindsey Vonnová při olympijském závodě Super-G na ZOH ve Vancouveru.

Lindsey Vonnová při olympijském závodě Super-G na ZOH ve Vancouveru.

Formu z předchozích závodů potvrdila Maria Rieschová. Úřadující mistryně světa ve slalomu si po zlatu v superkombinaci vyjela další skvělý výsledek v podobě osmého místa.

Naopak superfavoritka Vonnová po zlatu ze sjezdu bere "pouze" bronz. Zklamání však na sobě nenechala znát. Úsměv na rtech sympatické blondýnky zůstal i přesto, že závodu panovala, než ji překonaly Fischbacherová s Mazeovou.

Vonnová se přitom mohla stát po 58 letech první lyžařkou z USA, která získá dvě zlaté na jedněch hrách.

Super-G nevyšlo potlučené Anje Pärsonové. Rozháraná jízda na pokraji pádu stačila pouze na jedenáctkou příčku. Sedmadvacetiletá Švédka zaostala o 1,84 vteřiny za Fischbacherovou.

Kláře Křížové, jediné české reprezentantce na startu, olympijský závod vůbec nevyšel. Se ztrátou 6,32 vteřiny na vítězku se zařadila k nejpomalejším sjezdařkám v cíli. Po dojetí všech účastnic jí patřilo 29. místo.

Chemmy Alcottová při své jízdě v olympijském závodě Super-G.

Chemmy Alcottová při své jízdě v olympijském závodě Super-G.

Německé lyžařka Maria Riesch při závodu Super-G na ZOH ve Vancouveru.

Německé lyžařka Maria Riesch při závodu Super-G na ZOH ve Vancouveru.

Organizátoři olympijského závodu opět postavili obtížnou trať, kterou ještě zkomplikovaly četné přechody mezi světlem a stínem.

Pádem na to doplatily i špičkové sjezdařky Marie Marchandová-Arvierová, Švýcarka Nadja Kamerová či domácí spolufavoritka Emily Brydonová.

Upadla také Italka Daniela Merighettiová, která už ve Whistleru nedojela sjezd i kombinační sjezd. Ošklivé karamboly jako v případě sjezdu se ale tentokrát nekonaly.

superobří slalom žen - výsledky

1. Fischbacherová (Rak.) 1:20,14, 2. Mazeová (Slovin.) -0,49, 3. Vonnová (USA) -0,74, 4. Schnarfová (It.) -0,85, 5. Görglová (Rak.) -1,00, 6. Stygerová (Švýc.) -1,11, 7. Recchiaová (It.) -1,29, 8. M. Rieschová (Něm.) -1,32, 9. Mancusová (USA) -1,36, 10. Jacquemodová (Fr.) -1,63, ...29. Křížová (ČR) -6,32.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze