Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Suvenýr z Vancouveru? České skleničky na pivo, usmála se Sudová

Nikola Sudová se vrátila s první částí českých sportovců do Prahy. | foto: ČTK

21 2010
V náručí pětilitrový sud plzeňského piva - od sponzora ho dostala za statečnost - a kolem sebe houf novinářů. Tak vypadaly první minuty boulařky Nikoly Sudové na české půdě po návratu z Vancouveru.

V neděli odpoledne se vrátila s první vlnou českých olympioniků. "Chtěla jsem v Kanadě ještě zůstat, ale bohužel to nešlo," uvedla Sudová (viz článek o návratu sportovců).

Sudová závodila už před týdnem, kdy si i s poraněným kolenem dojela pro šestnácté místo. Pak už si olympiádu jen užívala - stihla pár akcí pro sponzory a povzbuzovala další české olympioniky.

Teď se vrátila do české reality. Hry pro ni definitivně skončily a to znamená dvě hlavní věci - zaprvé půjde se zraněným kolenem na operaci a zadruhé chce dodělat vysokou školu v Liberci, kde studuje pedagogiku.

Nepovedený dopad Nikoly Sudové po jednom ze skoků při finálové jízdě. (13. února 2010)

TO JE TA CHYBA. Nikola Sudová si při dopadu sáhla rukou na zem. Kvůli téhle chybě skončila až ve druhé desítce.

Olympiáda pro vás definitivně skončila. Jaké z ní máte pocity?
Na jednu stranu jsem ráda - dokázala jsem si, že jsem i s tím zraněním mohla závodit. Na druhou stranu jsem mohla být pátá nebo šestá, nebýt té chybičky ve finále. To by s urvaným vazem byl hvězdný výsledek.

Co jste kromě svého závodu stihla?
Byla jsem na dvou hokejových zápasech, od toho mám ten vykřičený hlas. Pak jsem se byla podívat na krasobruslení a na běžkaře. Víc už se toho opravdu stihnout nedalo.

Co jste si z Vancouveru přivezla?
Sadu šesti skleniček na plzeňské pivo.

Šárka Sudová na svém pokoji v olympijské vesniciŠárka Sudová na svém pokoji v olympijské vesnici.

Vy jste si z Kanady přivezla české skleničky?
Jasně, v Českém domě jsem je dostala i s pivními tácky. Kromě toho jsem dostala i pivo na rok zdarma, i když nevím, kdo ho vypije, protože velký pivař nejsem. Pak mám zabalené i nějaké talismany, plakát podepsaný od hokejistů, trička a hrnečky.

Jak to teď vypadá s vaším zraněním? Kdy půjdete na operaci?
I když se s tímhle zraněním v normálním životě dá existovat, na operaci určitě půjdu. V boulích s tím totiž existovat nejde... Předběžně mám operaci naplánovanou na půlku března. Pak mě bude čekat zhruba šestiměsíční rekonvalescence.

Setkala jste se s názorem, že vám za takový risk olympiáda nestála?
Ano, i s takovými názory jsem se setkala. Já s tím ale nesouhlasím. Devadesát procent lidí, kteří si tohle myslí, se nikdy na olympiádu nedostalo. V mé pozici nikdy nebyli, takže mě nemůžou chápat.

Co vás v nejbližší době čeká?
Operace a školní povinnosti. To ale budu muset ještě nějak vymyslet, protože po operaci na tu nohu nebudu moct došlápnout. Také budu mít určitě i nějaké sponzorské povinnosti.

Až školu dokončíte, tak budete moct učit. Těšíte se?
Jestli budu učit, to opravdu nevím. Až skončím s lyžováním, tak mi bude nějakých dvaatřicet, takže budu nejspíš chtít založit rodinu. V současnosti si nedovedu představit, že bych učila. Na druhou stranu to určitě chci dostudovat.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze