Svazy dostaly materiální podporu pro Peking

12 2007
Praha - Sportovní svazy dostaly od Českého olympijského výboru (ČOV) další podporu pro přípravu sportovců na hry v Pekingu 2008 - oblečení Klimatex, počítače firmy Lenovo a potravinové doplňky Nutrend v celkové hodnotě 3,4 milionu korun. Zástupci svazů rovněž obdrželi symbolické stuhy k olympijským medailím.

"Předáním stuh chceme vyjádřit přání, aby sportovci získali na hrách co nejvíce medailí," řekl na čtvrtečním setkání se zástupci svazů předseda ČOV Milan Jirásek.

Osobně si pro podporu přišli veslaři Miroslava Knapková, vicemistryně světa na skifu, a stříbrný olympijský medailista z Atén z párové čtyřky Jakub Hanák. "Počítače využijí trenéři ke své práci, ostatní dostanou sportovci," uvedl předseda veslařského svazu Jiří Kejval.

Loni šedesát vybraných českých olympijských nadějí na dobré umístění dostalo přímou finanční podporu od sponzorů ČOV ve výši sedmi milionů korun, devět mladých talentovaných sportovců obdrželo olympijská stipendia určená na přípravu pro hry v Pekingu.

"Financování ČOV probíhá naprosto bez problémů, máme dost prostředků na přípravu i na zabezpečení samotných her," řekl ekonom ČOV Jiří Zedníček.

Nejvyšší český sportovní orgán dostává na čtyřletý olympijský cyklus od partnerů kolem 400 milionů korun, což zahrnuje všechny smlouvy včetně mediálních partnerů, materiálního vybavení či barterových kontraktů.

"Příští rok dostanou svazy další podporu, tyto materiální prostředky jsou na tento rok," řekl Zedníček.

Vedení ČOV odhaduje, že účast české výpravy v Pekingu bude stát kolem 30 milionů korun, z čehož 80 procent zaplatí stát ze svých prostředků na reprezentaci země. Nejdražší v tomto ohledu dosud byly hry v Sydney, které stály kolem 33 milionů korun.

V plánovaném rozpočtu ČOV pro Peking je vyčleněno sedm milionů korun na odměny, přičemž za zlato je milion, za stříbro polovina a za bronz 300.000 korun. Nejvíce, díky zlatu hokejistů, vyplatil ČOV na odměnách na zimní olympiádě v Naganu 1998, a to 11,5 milionu.

Autor:

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly
V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) zvítězil výrobek Mamavis – univerzální zábal, který přináší nemocnému komfortní využití tradiční léčebné metody Vincence Priessnitze.

Najdete na iDNES.cz