Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Švédové byli ve všem lepší, přiznal Straka

24 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Hloupý gól už ve 34. vteřině srazil české hokejisty do kolen, a pak už se to s nimi vezlo. V semifinále olympijského turnaje v Turíně prohráli se Švédskem vysoko 3:7 a čeká je je boj o bronz. "Švédové byli ve všem lepší, dneska jsme na ně neměli," řekl útočník Martin Straka.

Jak moc se na nepříznivém vývoji zápasu podepsal rychlý první gól?
Hloupý gól nás zaskočil, nemělo by se nám to stávat. Podařilo se nám však rychle vyrovnat a byli jsme zpátky ve hře. Jenže Švédové byli dneska lepší, byli rychlejší, silnější, důraznější, ve všem nás převyšovali.

Byli Švédové tak dobří, nebo vy jste se dostali do útlumu?
Nevím, jestli na nás sedla deka, ale oni prostě byli lepší ve všem. My jsme byli všude pozdě, Švédové si v našem pásmu dělali co chtěli, a z toho vyplývaly jejich šance. Brankářům jsme moc nepomohli, Švédové na ně často najížděli v přečíslení. Kdyby Hnilička nechytal, mohlo toho být ještě horší.

Kdy jste poznali, že na ně dneska nemáte?
To se takhle nedá říct. Někdy může být soupeř lepší, a přesto se třeba dá zápas otočit. Za stavu 1:1 sel Čajánek sám na branku a měli jsme i další šance. Dát gól, mohl ten zápas vypadat úplně jinak. Je to hokej, stát se může všechno. Položil nás až šestý gól, který padl ve chvíli, kdy jsme snížili na 3:5 a znovu jsme se začali dostávat do šancí. Takže šance na zvrat tam byly, ale když se teď na zápas podívám zpětně, musím uznat, že byli lepší.

Obrana byla dneska hodně prostupná...
Švédové dobře kombinovali, najížděli si do volných prostorů a my jsme byli všude druzí. Nedokázali jsme se obsazovat, bylo to dneska těžké.

Podepsala se na vašem výkonu únava ze čtvrtfinále se Slovenskem?
Každý má stejně zápasů... Vypadali jsme asi utahaně, oni ne, já nevím. Nevím, prostě byli lepší...

Jak to vypadalo v kabině po druhé třetině?
Jak by to vypadalo? Říkali jsme si, že do toho dáme všechno, je to hokej a může se přihodit cokoliv. Nikdo to nevzdával. Bojovat se musí do konce, od toho jsme tady.

Bude pro vás i bronzová medaile dostatečnou motivací?
Já myslím, že každé medaile je motivací. Olympiáda není každý den a mělo by se o medaile bojovat až do úplného konce. Budeme muset dnešní zápas rychle hodit za hlavu. Pořád jsme na tom o trochu líp než ten, kdo teď prohraje druhé semifinále. Ten vypadne až ve dvanáct hodin v noci, my si aspoň můžeme chviličku odpočinout.

V případě postupu do finále jste měli letět zvláštním letadlem do Prahy na oslavu s fanoušky...
Na to teď nemyslím, to mě ani nenapadlo. Bohužel se stalo.Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze