Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Švédské curlerky otočily finále proti Kanadě a obhájily turínské prvenství

Eva Lundová ze Švédska během finálového utkání turnaje v curlingu proti Kanadě. | foto: AP

27 2010
Švédský tým vedený skipkou Anette Norbergovou zvítězil ve finále olympijského turnaje v curlingu žen nad Kanadou 7:6 a obhájil prvenství z Turína 2006. Bronz patří Číňankám po vítězství 12:6 nad Švýcarskem.

Finálový duel začaly lépe Švédky, které vedly v polovině duelu 4:2, Kanaďanky ale otočily po 9. endu na 6:4 a i ten poslední měly rozehrán velmi dobře. Posledním kamenem však chybovala do té doby na turnaji precizní skipka Cheryl Bernardová a darovala soupeřkám vyrovnání.

Zkoprnělé publikum, které několik sekund předtím už oslavovalo první zlato od Nagana 1998, však doufalo, že Kanada udrží výhodu posledního kamenu v dodatečném endu. Bernardová však znovu minula a Švédky pohltila radost z obhajoby prvenství. Vedle třiačtyřicetileté Norbergové triumf z Turína pamatují i Eva Lundová a Cathrine Lindahlová.

První medaili z curlingu v historii mají Číňanky, dvojnásobné obhájkyně stříbra Švýcarky naopak odjíždějí tentokrát s prázdnou.

curlingový turnaj žen

Finále: Švédsko - Kanada 7:6 v dodatečném endu. O 3. místo: Čína - Švýcarsko 12:6.

Konečné pořadí: 1. Švédsko, 2. Kanada, 3. Čína, 4. Švýcarsko, 5. Dánsko, 6. Německo, 7. Británie, 8. Japonsko, 9. Rusko, 10. USA.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze