Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Švehla je rád, že tenkrát neskončil

4 2004
Praha - Před sedmi lety chtěl skončit, teď se zápasník Petr Švehla odhodlaně připravuje na olympijské hry do Atén. "Chomutovský klub zkrachoval, manželka byla bez práce a já nevěděl, co bude dál.Jsem vděčný trenéru Vargovi, že mi věřil, sehnal práci a vzal mě do Olympu," řekl mimo jiné v on-line rozhovoru čtenářům iDNES.

Odpovědi zápasníka
Petra Švehly ZDE

Švehla, zápasník v řecko-římském stylu, je zatím jediný z českých reprezentantů, který se nominoval na olympijské hry.

"Chci být hlavně úspěšnější než v Sydney, kde jsem nevyhrál ani jeden zápas. Hrozně rád bych byl za medaili,ale bude záležet na formě ,losu a jak upravím váhu," říká čtvrtý z podzimního mistrovství světa ve Francii. Za největší konkurenty považuje Íránce, Kubánce a Korejce.

Mistr Evropy z roku 2001 by byl rád, kdyby do Atén necestoval sám. "Už příští týden jedou David Vála a Marek Švec na poslední nominační turnaj do Taškentu, kde se musí dostat do semifinále. Cesta je drahá, proto tam jeli jen kluci, kteří mají největší naději," říká dvaatřicetiletý reprezentant.

Co ho v srpnu čeká v Řecko, to neví. "Vůbec nemám ponětí. Někdo si může prostředí vyzkoušet na březnovém turnaji, ale mě nezadá do přípravy. Do neznámého prostředí jsme jeli ale i v Sydney," vzpomínal. Předtím, v roce 1996, se na Hry do Atlanty nedostal o jediný technický bod.

Začínal v Hodoníně, do tamního klubu se přihlásil díky kamarádům ze školy v deseti letech. Nyní žije v Chomutově, kde občas trénuje. "Jinak jsme na Olympu. Po povodních jsme ve Stromovce být nemohli, teď jsme provizorně u vzpěračů. Pokud mě trenér Varga nepotřebuje, připravuje se i doma v Chomutově," uvedl s tím, že devadesátikilometrovou vzdálenost ve Fabii zvládne za hodinu.

Během hodinového povídání se pozdravil i s několika známými, odpovídal i na rodinné záležitosti. "S přítelkyní Šárkou jsme třináct let,teď je na mateřské dovolené. Máme čtrnáctiměsíčního syna Petra," uvedl s tím, že po skončení kariéry by si chtěl dostudovat vysokou školu a dál zůstat u sportu.

Před měsícem vyhrál v bouřlivé atmosféře turnaj v Turecku, nyní se bude chystat na mistrovství Evropy, které se uskuteční v dubnu ve Švédsku. "Tam bych rád získal medaili," dodal Švehla před návratem do Chomutova.      

Autor:


Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...Najdete na iDNES.cz