Švehla sní o medaili, ale bojí se horka

3 2004
Praha - Na loňském mistrovství světa skončil čtvrtý, na dubnovém evropském šampionátu ve švédské Haparandě třetí. Český zápasník Petr Švehla sní, že při ideální formě bude o další medaili bojovat i na olympijských hrách. "Každý má před cestou do Atén sen. Z dvaadvaceti nominovaných může vyhrát patnáct lidí," říká zápasník pražského Olympu.

Příprava se povedla, poslední dny před odletem prožije Petr Švehla ve sportovním středisku v Nymburce, kde doladí formu.

"Dva týdny jsme byli v maďarské Tatě, skvělý kemp se spoustou sparingů a silných soupeřů se uskutečnil v Polsku. Týden jsme teď byli i v Praze," přibližuje program posledních týdnů borec váhové kategorie do 55 kilogramů.

Trochu ho přibrzdily potíže s nataženou šlachou na noze, naštěstí se v posledních dnech už cítí fajn. "Odlétáme už 18. srpna. Hodně budeme pracovat na taktice a na úpravě váhy. Mohl bych s ní mít v Aténách potíže. Do Řecka pojedu s třemi kily navíc, budu muset shazovat a dost málo pít. Snad všechno zvládnu," doufá. V hale by mu teplé řecké klima vadit nemělo, je klimatizovaná.

Zatímco ostatní zápasníci si olympijské prostředí už vyzkoušeli, Švehlu čeká při olympijské misi premiéra. "Na předolympijský turnaj jsme nejeli. Upřednostnili jsme akce, které byly blíž."

Rád by dopadl lépe než v Sydney, kde skončil před čtyřmi roky šestnáctý. "Oba zápasy jsem prohrál. Teď chci ukázat víc. Rozhodne forma, upravení váhy i los. Pokusím se postoupit ze skupiny a pak se uvidí. Je to sport," dodal dvaatřicetiletý svěřenec trenéra Ervína Vargy.

Spolu s Petrem Švehlou pojede na olympijské hry i další český zápasník David Vála, který se představí ve váhové kategorii do 130 kilogramů.

Autor:


Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...Najdete na iDNES.cz