Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svoboda poplave hned s velkými favotity

13 2004
Atény - Hned v nedělní ranní rozplavbě se český reprezentant Květoslav Svoboda utká s největšími favority. S českou finálovou nadějí pro závod na 200 metrů volný způsob, jeden z vrcholů olympijských her, budou o postup do odpoledních semifinále bojovat Ian Thorpe a Pieter van den Hoogenband. "To je parádní, super, přímo skvělé," radoval se plavec.

Velkou výhodu bude mít v tom, že jeho závod je na programu až jako poslední. "Tudíž budu vědět, jak rychle musím plavat, abych v pohodě postoupil. Navíc mě mohou vytáhnout k dobrému času," vypíchl další výhodu zdánlivě obtížné situace.

Australan Thorpe je olympijský vítěz na 400 m a z poloviční trati má stříbro, neboť v Sydney ho porazil právě Nizozemec Hoogenband. Ten je "jen" vicemistrem světa, protože loni prohrál v Barceloně s Thorpem. Kromě těchto adeptů na medaili v poslední rozplavbě nastoupí vedle Svobody ve třetí dráze Ital Emmiliano Brembilla, čtvrtý muž ze Sydney na 400 metrů kraul.

"Jsem moc spokojen, lepší to skutečně být nemohlo," zopakoval znojemský svěřenec Jiřího Kyněry. Dnes večer si prožije další radost při slavnostním zahájení, na kterém ponese českou vlajku.

"Ještě nejsme úplně domluvení, ale budu se snažit odejít dřív," řekl juniorský mistr Evropy a evropský rekordman. Ještě dnes po obědě trénoval těsně předtím, než organizátoři bazén z bezpečnostních důvodů před zahájením uzavřeli.

Autoři: ,


Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...Najdete na iDNES.cz