Švýcaři berou na olympiádu dva hráče z NHL: obránce Streita a gólmana Hillera

Švýcarsko - Německo; Mark Streit (vpravo) | foto: Reuters

30 2009
Dva hráče působící aktuálně v NHL má v třiadvacetičlenné předběžné nominaci na únorové olympijské hry ve Vancouveru trenér hokejistů Švýcarska Ralph Krueger. Bek Mark Streit je hvězdou New York Islanders, gólman Jonas Hiller soupeří o post jedničky v Anaheimu s Jeanem-Sebastienem Giguerem.

V zámoří působí ještě další tři hráči. Útočník Andres Ambühl nastupuje na farmě New Yorku Rangers v Hartfordu v nižší AHL, stejnou soutěž hraje za Hamilton v záložním týmu Montrealu obránce Yannick Weber a další zadák Luca Sbisa, který patří v NHL Philadelphii, působí v juniorské WHL v Lethbridge.

Zkušenosti z NHL má i gólman Martin Gerber, který je nyní hráčem Atlantu Mytišči, ale je aktuálně zraněný. Sedmým krajánkem je zadák Severin Blindenbacher ze švédského Färjestadu, ostatní nominovaní působí ve švýcarské nejvyšší soutěži.

V třiadvacetičlenném kádru ale není žádný hráč úřadujícího mistra Davosu, nedostalo se ani na Kanaďany se švýcarským pasem Ryana Gardnera z Curychu či Paula DiPietra z Zugu. Představí se naopak jiný útočník pocházející z kolébky hokeje Hnat Domenichelli z Lugana.

Krueger zveřejnil i další devět hráčů, z kterých bude vybírat v případě změny. Jsou to gólman Ronnie Rüeger s bekem Félicienem Du Boisem z Klotenu, další zadák Philippe Furrer z Bernu a útočníci Gardner, Peter Guggisberg z Davosu, Romano Lemm z Lugana, Emanuel Peter z Bielu, Paul Savary z Ženevy a Thomas Ziegler z Bernu.

Švýcaři se v základní skupině A utkají se Spojenými státy americkými, Kanadou a Norskem.

nominace švýcarska na ZOH

Brankáři: Martin Gerber (Atlant Mytišči/KHL), Jonas Hiller (Anaheim/NHL), Tobias Stephan (Ženeva)

Obránci: Goran Bezina (Ženeva), Rafael Diaz (Zug), Roman Josi (Bern), Mathias Seger (Curych), Severin Blindenbacher (Färjestad/Švéd.), Luca Sbisa (Lethbridge/WHL), Mark Streit (New York Islanders/NHL), Yannick Weber (Hamilton/AHL)

Útočníci: Hnat Domenichelli, Kevin Romy, Raffaele Sannitz (všichni Lugano), Martin Plüss, Ivo Rüthemann (oba Bern), Sandy Jeannin, Julien Sprunger (oba Fribourg), Thomas Déruns (Ženeva), Thibaut Monnet (Curych), Thierry Paterlini (Rapperswil-Jona), Roman Wick (Kloten), Andres Ambühl (Hartford/AHL).

Autor:

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Polka Marková dopovala i na olympiádě, podezřelý je fyzioterapeut

Justyna Kowalczyková z Polska v závodě na 10 km na medaili nedosáhla.

Polská běžkyně na lyžích Kornelia Marková, u níž testy prokázaly, že jí na olympiádě ve Vancouveru...

Šampionka Sáblíková bude na známce. Speciální edice vyjde v březnu

Martina Sáblíková se raduje s českou státní vlajkou.

Česká pošta chce vydat příležitostnou známku s olympijskou medailistkou v rychlobruslení Martinou...

Rodina zesnulého sáňkaře dostane peníze z pojistky organizátorů OH

ROZLOUČENÍ. Sestra oplakává svého bratra Nodara Kumaritašviliho, který se zabil při sáňkařském tréninku na olympiádě ve Vancouveru.

VIDEO Rodina tragicky zesnulého gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho dostane finanční pomoc od...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz