Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sychra našel na olympijské střelnici chybu

5 2004
Hradec Králové - Test olympijské střelnice v Aténách má za sebou skeetař Jan Sychra. Hradecký brokový střelec skončil ve třetím závodu Světového poháru na desátém místě se solidním nástřelem 120 bodů, ke spokojenosti mu však něco schází. „Alespoň dva body jsem měl přidat, ale podstatnější je, že jsem si vyzkoušel úplně novou střelnici,“ říká téměř jistý účastník olympijských her.

Řekové uvalili na informace o střelnici přísné embargo a kompletní světová špička jela do neznáma. Jaké poznatky si tedy Sychra přivezl? „Nové sportoviště je opravdu povedené, má však jednu zásadní chybu. Je postavené na kopci a ze závodu se stává větrná loterie,“ mračí se střelec hradecké Dukly.

Silný vítr foukal i tentokrát a předpověď není příznivá také pro blížící se olympiádu. „Již nyní je jasné, že nástřely budou hodně nízké,“ krčí rameny Jan Sychra, který již našel podobnou střelnici také v Čechách.

„Přemýšlel jsem o Třebíči, ale trénovat nyní budeme v Českých Budějovicích.“ Sychrův oddílový kolega Leoš Hlaváček není spokojený ani s nástřelem 118 bodů, daleko za svými plány zaostal také 33. místem.

„Na čtvrtém stanovišti jsem ztratil klid a už jsem se nedokázal uklidnit,“ popsala příčiny neúspěchu.

Zkušenému skeetaři hradecké Dukly přidělal vrásky na čele také vstup České republiky do Evropské unie. „Běhám po úřadech a vyřizuji si zbrojní průkaz. Je zajímavé, že dosud to bez něj šlo. Po vstupu je prý průkaz nutný,“ dodal Hlaváček.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze