Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sychra se chce na OH prostřílet do finále

6 2004
Hradec Králové - Po sérii Světových pohárů v Asii, Austrálii i Evropě si český skeetař Jan Sychra užívá klidnější dny. "Celá sezona je kvůli olympiádě zvláštní, doma nebudu střílet vůbec. Chci mít kontakt a srovnání s těmi nejlepšími," řekl v hodinovém on-line rozhovoru čtenářům iDNES.

Odpovědi českého skeetaře Jana Sychry

"Tak velký zájem jsem nečekal, asi to s popularitou nebude tak špatné," usmíval se při odchodu z redakce.

Jan Sychra nasbíral na vrcholných akcích třináct medailí, na olympijskou ale čeká.

"Před osmi lety jsem byl v Atlantě patnáctý, teď bych se rád dostal do šestičlenného finále," prozradil velké ambice.

Kvalifikoval se i před čtyřmi lety do Sydney, tam však místo něj nakonec odjel na popud reprezentačního šéftrenéra později druhý Petr Málek.

Třebaže ani tentokrát není nominace do Atén přímo na jméno, vrchol sezony by ho v srpnu neměl minout. "O té aféře z roku 2000 se napsalo hrozně moc. Já už bych se v ní nechtěl šťourat, je to dávno pryč. Tentokrát jsou jasně dané svazové normy. Jen náhlá ztráta formy by mohla moji účast v Aténách překazit," je přesvědčen pětatřicetiletý reprezentant.

Ostatně prostředí olympijské střelnice si již vyzkoušel. A rozhodně nebyl nadšený. Areál vyrostl na kopci, kde hodně fouká.

"Vítr je pro nás největší nepřítel. A na víc nad dráhou přistávají podobně jako před osmi lety v Atlantě letadla. Za půl hodiny jich vyruší deset. Podmínky nebudou regulérní určitě. Slyšel jsem, že v době olympiády bude větrno. Hodně bude záležet na losu, komu foukne, komu ne. Nevím, kdo takhle mohl střelnici postavit. Asi šetřili místem," podivil se člen Dukly Hradec Králové, jenž v třetím podniku Světového poháru předvedl slušných 120 bodů a vybojoval desáté místo.

Už z vlastní zkušenosti ví, že je olympijský závod ojedinělý. "Hlavně je o něj podstatně větší mediální zájem, proto je více náročný i na psychiku. Na druhou stranu na něm bude startovat jen čtyřicet lidí, kdežto na mistrovství světa jich je kolem stovky," porovnal Sychra dvě velké střelecké akce.

Cestování si v letošní sezoně užije více než dost. Koncem měsíce jede na čtvrtý Světový pohár do Brazílie, v červnu ho čeká reprezentační soustředění na Kypru. "Začátkem srpna se vydáme do Atén a týden budeme na olympijské střelnici trénovat," má jasný plán.

Nejraději vzpomíná na světové šampionáty v letech 2001 a 2002, kdy české družstvo dvakrát vyhrálo na mistrovství světa. Obhájit titul se podaří jen málokterému týmu. Před dvěma lety navíc skončil v soutěži jednotlivců ve Finsku druhý.

Český střelec Jan Sychra se připravuje na olympijské hry do Atén.

Autor:


Další z rubriky

Rozšíření turnaje hokejistek na zimních hrách otevřelo šanci i pro Češky

České hokejistky se radují z gólu v zápase se Švýcarskem.

Rozšíření olympijského turnaje hokejistek na deset týmů otevírá šanci i pro české reprezentantky,...

Trest pro čínské krasobruslařské rozhodčí. Na ZOH nadržovali krajanům

Suej Wen-ťing (nahoře) a Chan Cchung během volných jízd dvojic na mistrovství...

Féroví sudí na olympijských hrách? Zdánlivá samozřejmost, ale asi jen v ideálním světě, ukazuje...

Čeští sportovci stále nedostali finanční odměny za olympijské medaile

DVĚ ZLATA. Češka Ester Ledecká ovládla obě disciplíny, ve kterých na hrách v...

Od premiéra v demisi Andreje Babiše dostali 23. dubna šeky na částky, které si vysloužili za zisk...Najdete na iDNES.cz