Sychra skončil už v kvalifikaci

22 2004
Atény - Český střelec Jan Sychra skončil se 121 body v kvalifikaci skeetu na dělené deváté příčce a do šestičlenného finále tak nepostoupil. Tím zhasla poslední česká střelecká naděje na olympijskou medaili v Aténách. V sobotu přitom figuroval na třetí pozici.

 "Sobota vypadala velmi dobře," pochvaloval si.

Udělal pouze jedinou chybu. "V poslední položce jsem čekal, až diváci dotleskají střelci vedle. Pak jsem si zavolal o terč, ale ten vyletěl tak rychle, že jsem ho minul," popisoval Sychra.

Nejlepší výkon ve dvoudenní kvalifikaci předvedl Marko Kemppainen z Finska, který v pěti kolech trefil všech 125 terčů. Jednou minul pozdější vítěz Andrea Benelli z Itálie.

Český zástupce měl smůlu na los. "Střílel jsem v poslední skupině, když už bylo vedro a začal foukat vítr," pravil Sychra. 

Hned v první položce minul dva terče. "To jsem si myslel, že je po nadějích," prohlásil.

Kvůli větru však chybovali i ostatní. "Měl jsem alespoň šanci se rozstřelovat, ale udělal jsem chybu už na třetím stanovišti.

Deváté místo na olympiádě není špatné, ale ke spokojenosti mám daleko," dodal.

Ze zlaté medaile se až po rozstřelu radoval Ital Andrea Benelli, který porazil finského střelce Marka Kemppainena z Finska. Bronz putuje na Kubu díky Juanu Miguelovi Rodriguezovi, jenž také musel o cenný kov bojovat v rozstřelu.

Benelli se dočkal olympijského zlata na třetí pokus. V Atlantě 1996 byl třetí, o čtyři roky později ho příliš neuspokojilo páté místo. V neděli však mohl radostně přesprintovat střelnici Markopulo a užívat si opojné pocity vítěze. 

Jak po nervydrásajícím závěru Benelli přiznal, byl to jeho poslední závod v kariéře. "Ode dneška už střílet nebudu," přiznal rodák z Florencie. "Teď už budu pušku nosit pouze na lov, což je můj největší koníček."

Ještě předtím však svedlo trio střelců vzájemný souboj o bronz. Rodriguez, šestý ze Sydney Násir Aláttíja z Kataru a Shawn Dulohery ze Spojených států měli totiž po finále shodně 147 bodů.

Jako první odpadl Američan, a protože Kubánec byl na rozdíl od svého soupeře z Kataru stále stoprocentní, radoval se ze své první medaile.

Výsledky - skeet:
1. Benelli (It.) 149 (124+25/5 v rozstřelu), 2. Kemppainen (Fin.) 149 (125+24/4), 3. Rodriguez (Kuba) 147 (122+25/10), 4. Aláttíja (Katar) 147 (122+25/9), 5. Dulohery (USA) 147 (122+25/5), 6. Jensen (Nor.) 145 (122+23), ...9. Sychra (ČR) 121 - nepostoupil z kvalifikace.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.Najdete na iDNES.cz