Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sydney Football Stadium

14 2000
Fotbalový stadion leží v jednom z hlavních sportovišť Sydney - The Moore Park area. Zde se hrají zápasy v kriketu, ragby, australském ragby a samozřejmě i fotbalová utkání, které se zde budou hrát běhěm Olympijských her. Tento stadion byl navržen Phillipem Coxem, který vytvořil mimo jiné i International Aquatic Centre. Kapacita stadionu je 42 tisíc míst.

Architektonickou dominantou této stavby, která byla postavena za 68 milionů australských dolarů, je sedlovitá střecha, která vytváří obloukový efekt. Z okolí stadion vypadá velice nízce, protože jeho hrací plocha je 13 metrů pod úrovní ulice - Stavitelé se tak pokusili o to, aby konstrukce co nejméně narušovala harmonický soulad okolních staveb.

Protože je stadion situován na východním předměstí, hned v jeho sousedství se nachází množství restaurací, kaváren, barů a obchodů.

Fotbal je jediným olympijským sportem, který se bude odehrávat na sportovištích mimo Sydney. Na místním fotbalovém stadionu se budou hrát zejména zápasy ženského turnaje a to včetně finále 28. září.

Celkový pohled na fotbalový stadion v Sydney

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz