Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sýkora už se v posledním zápase šetřil

Sýkora se podepisuje fanouškovi - Hokejový útočník Petr Sýkora se na letišti v Salt Lake City podepisuje kanadskému fanouškovi. | foto: Luboš BrabeciDNES.cz

14 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Téměř současně přiletěli ve středu večer do Salt Lake City hokejoví útočníci, jejichž jména se v poslední době často skloňovala. Oba - Jiří Dopita i Petr Sýkora - shodně potvrdili, že jejich zdravotní problémy nejsou tak zásadní, aby nemohli nastoupit do olympijského turnaje. "Můj případ se trochu nafouknul," prohlásil Dopita. "Já už jsem se v posledním zápase NHL raději šetřil," doplnil jej Sýkora.
Uvnitř článku se podívejte na rozsáhlou fotogalerii a na video.

Dopita musel vynechat pro bolesti krční páteře několik zápasů v NHL a jeho osud do jisté míry zůstával v rukou lékaře Philadelphie. Kdyby jej neuznal za zdravého, nemohl by na olympiádu odletět. "Celé se to trochu nafouklo. Vůbec nevím, jak se ta informace dostala ven. Byl jsem prostě na prohlídce a tam mi zjistili potíže, které jsem měl předloni na turnaji ve Zlíně. Trochu se toho zalekli, tak mě nechtěli nechat hrát," říká Dopita, podle jehož názoru se nejednalo o nic vážného.

Přesto v posledním předolympijském zápase byl na ledě pouze necelých devět minut. "Byl jsem připraven nastoupit na celý zápas a hrát pravidelně, ale nebylo mi přáno. Tady to prostě chodí trochu jinak. Spousta kluků s tím má problémy, já se s tím potýkám od začátku sezony," přiznává.

I proto se těší na olympiádu, kde by rád dokázal, že je v Philadelphii opomíjen neprávem. "Je to určitě dobrá motivace. Chci odehrát dobrý turnaj a uvidí se, co bude pak. Ale raději se o tom nechci moc bavit."

Sýkora nebyl nominován před čtyřmi roky do Nagana a moc se bál, že by mohl chybět i v Salt Lake City. "Poslední noc před zápasem s Buffalem jsem skoro nespal. A na ledě jsem se raději osobním soubojům vyhýbal, protože jsem se moc bál, abych se nezranil. Nechtěl jsem si kvůli nějakým žebrům ujít olympiádu," říká útočník z New Jersey, který má problémy vlastně od začátku sezony. "Nejdřív to byl v kempu zraněný bok, pak nějaké chřipky. Věřím, že už to bude v pořádku."

V olympijské vesnici nebude na pokoji bydlet s "dvojčetem" Patrikem Eliášem, ale s Milanem Hniličkou, jenž v nominaci nahradil Sýkorova původního parťáka Romana Turka. "No konečně. Bydlel jsem s Elim asi posledních šest let, tak aspoň teď dostanu do rukou televizní ovladač," směje se Sýkora, jehož hlavu zdobí čerstvý melír. "Je to od zápasu s Pittsburgehm. Potřeboval jsem udělat nějakou změnu, třeba to pomůže."

Autoři:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...Najdete na iDNES.cz