Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Systém postupů odhalil až pavouk

11 2000
S y d n e y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Plážové volejbalistky Hudcová s Tobiášovou a Celbová s Dosoudilovou budou mezi vůbec prvními českými sportovci, kteří zasáhnou do olympijských soutěží. Oba páry byly na Bondi Beach nalosovány do sobotního dopoledního programu, chladivý písek čeká i na Palinka s Léblem, kteří k prvnímu utkání nastoupí o den později, ale také po ránu. Teprve zveřejnění časového rozvrhu a turnajového pavouka je jasný celý postupový klíč a hráči mohou odhadovat, na koho v případě úspěchu i neúspěchu dále narazí.

Obě soutěže hraje podle velmi neobvyklých pravidel čtyřiadvacet párů. Vítězovím v prvním kole si mohou volejbalisté zajistit účast ve čtvrtfinále a jako odměnu ještě čtyřdenní odpočinek navrch, poražené čeká opravná soutěž o zbylá čtyři postupová místa. Z dvanácti mužských i ženských párů zbydou po vyřazovacích bojích vždy tři neporažené dvojice, poslední místo ve finálové části připadne nejlepšímu z poražených.

Na úspěšný tým z oprav by mohly v případě vítězství v prvním kole čekat Hudcová s Tobiášovou, ale protože na ně na úvod připadly Američanky McPeaková s Mayovou (4. nasazené), sledují spíše pavouka oprav. Z toho je patrné, že nejprve narazí na poraženého z italsko-řeckého souboje, a v případě úspěchu pak zřejmě domácí dvojice H. Tholenová - Stratonová.

Také Celbová s Dosoudilovou mají těžký los prvního kola (Nizozemky Schoonová - Kadijková), ale o motivaci navíc jim může být to, že v případě postupu by narazily na přijatelné soupeřky, jež vzejdou ze vzájemného souboje dvou japonských párů. Při neúspěchu však spadnou do celkem příznivé části pavouka oprav, ve kterém by se měly pohybovat jen celky ze dna žebříčku.

Studium obou částí turnajového pavouka je aktuální i pro jedinou českou dvojici v mužské soutěži. Palinka s Léblem, kteří začínají proti favorizovaným Čechošvýcarům Lacigovým, by v prvním kole oprav čekali buď Němci (Oetke-Scheuerpflug) nebo Američané (Blanton-Fonoimoana).

Časový plán soutěže plážových volejbalistů
Sobota 16. srpna:
1. kolo, ženy (1.50 hod. Hudcová, Tobiášová - McPeaková, Mayová, 2.45 Celbová, Dosoudilová - Schoonová, Kadijková).
Neděle 17. září: 1. kolo, muži (0.55 Palinek, Lébl - bratři Lacigové).
Pondělí 18. září: opravy, ženy
Úterý 19. září: opravy, muži
Středa 20. září: volno
Čtvrtek 21. září - úterý 26. září: vyřazovací boje

Autor:


Témata: Bondi beach

Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz