Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Taekwondista po úderu ztratil vědomí

27 2004
Atény - Dvaadvacetiletý taekwondista ze Středoafrické republiky Bertrand Gbongou Liango nebude asi na pátek 28. srpna 2004 vzpomínat v dobrém. V 1. kole olympijského turnaje do 68 kg sice nad Rakušanem Tuncayem Caliskanem vedl 4:1 na body, ale pak inkasoval kop do hlavy, po němž upadl do bezvědomí. Probral se až za notnou chvíli a pak putoval sanitkou do nemocnice.

Osudný zásah přišel minutu a půl před koncem, když ho Caliskan tvrdě zasáhl nohou přesně do spánku. Taekwondisté mají hlavu chráněnu helmou, ale kopy do této části těla jsou bodovány nejvíce.

Lékařům se ještě na žíněnce podařilo Lianga vzkřísit. "Jeho stav je stabilizovaný. Už se probral a zdá se, že se může normálně pohybovat. Každopádně jej čeká podrobné vyšetření v nemocnici," řekl zpravodaji agentury Reuters africký lékař Jacques Ndemanga.

V taekwondu další zlaté medaile získaly Írán a Korea
Íránská a korejská výprava si zásluhou taekwonda do medailové bilance na olympiádě v Aténách přidaly další zlato. Íránec Hádží Saeí Bonehkohal vyhrál kategorii mužů do 68 kilogramů, Korejka Čang Či-won byla nejlepší mezi ženami, jejichž tělesná hmotnost nepřekračuje 57 kilogramů.

Další medaili si v bojovém sportu, který je do olympijského programu zařazen podruhé, připsal i Tchajwan. Na čtvrteční dvě zlaté medaile svých reprezentačních kolegů navázal stříbrem mezi muži Chuang Čch'-hsjung, který ve finále prohrál těsně 3:4.

V ženské kategorii až do finále dokráčela Američanka Nia Abdallahová, která své asijské soupeřce podlehla 1:2. Bronz získala Mexičanka Iridia Salazarová-Blancová.

Ženy - do 57 kg:
Finále:
Čang Či-won (Korea) - Abdallahová (USA) 2:1.
O 3. místo: Salazarová-Blancová (Mex.) - Reyesová (Šp.) 2:1.
Semifinále: Abdallahová (USA) - Sukčongdumnenová (Thaj.) 7:7 převahou, Čang Či-won - Salazarová-Blancová 2:1.
Semifinále oprav:
Salazarová-Blancová - Corsiová (It.) 3:2, Reyesová - Sukčongdumnenová 6:3.
Konečné pořadí: 1. Čang Či-won, 2. Abdallahová, 3. Salazarová-Blancová, 4. Reyesová, 5.-6. Sukčongdumnenová a Corsiová.

Rozhodčí při čtvrtfinále taekwonda odpočítává Bertranda Gbongoua Lianga ze Středoafrické republiky. Ten upadl do bezvědomí, z něhož se s pomocí lékařů později probral.

Při čtvrtfinále taekwonda upadl Bertrand Gbongou Liango ze Středoafrické republiky do bezvědomí. Probral se až s pomocí lékařů.

Autoři: ,


Advantage Consulting, s.r.o.
TLUMOČNÍK - JAPONŠTINA

Advantage Consulting, s.r.o.
Zlínský kraj
nabízený plat: 20 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze