Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tah s Havlátem byl moudrý, míní Lener

20 2002
"Naši trenéři udělali moudrou změnu, když dali Havláta k Jágrovi. Konečně se využila jeho kapacita. Proti Rusku našim věřím. Vycházím z toho, co vidím. Jak k zápasům přistupují, jak jsou pro ně důležité. A ruský brankář Chabibulin střídá vynikající a průměrné zápasy. Největší rezervy máme v obraně. Především dvojice Kubina - Špaček hořela. I z televize bylo jasné, že Dominik Hašek z toho byl nervózní. Okřikoval je, aby si hlídali hráče," tvrdí před klíčovým zápasem hokejového turnaje na ZOH Slavomír Lener, trenér olympijských vítězů z Nagana.

"Zdálo se mi, že se Kanaďané šetřili. Ale možná na to nemají. Hraje se na větší ploše a oni to neujezdí. Tady je úplně jiné tempo a  rytmus než v NHL, kde se zápas s reklamními pauzami hraje i přes tři  hodiny. Tohle je hokej, který nevyhovuje těžkotonážníkům, jako jsou Lindros  nebo Blake."

"Naopak na našich hráčích je vidět, že jsou celý život trénovaní na tempový  hokej. Na velké ploše spousta hráčů ožila. Jágr, Dopita, Eliáš i Petr  Sýkora hrají líp než v klubech.

Kanaďané už z nás mají respekt, ale mají strach to přiznat. Když byl v  televizním záběru kanadský trenér Quinn, bylo vidět, jak na naše hráče  vulgárně pokřikuje. Mají nás plné zuby. Všude rozhlašují, že budou zlatí.  Ale budou rádi, když budou mít medaili."
 

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz