Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tah s Havlátem byl moudrý, míní Lener

20 2002
"Naši trenéři udělali moudrou změnu, když dali Havláta k Jágrovi. Konečně se využila jeho kapacita. Proti Rusku našim věřím. Vycházím z toho, co vidím. Jak k zápasům přistupují, jak jsou pro ně důležité. A ruský brankář Chabibulin střídá vynikající a průměrné zápasy. Největší rezervy máme v obraně. Především dvojice Kubina - Špaček hořela. I z televize bylo jasné, že Dominik Hašek z toho byl nervózní. Okřikoval je, aby si hlídali hráče," tvrdí před klíčovým zápasem hokejového turnaje na ZOH Slavomír Lener, trenér olympijských vítězů z Nagana.

"Zdálo se mi, že se Kanaďané šetřili. Ale možná na to nemají. Hraje se na větší ploše a oni to neujezdí. Tady je úplně jiné tempo a  rytmus než v NHL, kde se zápas s reklamními pauzami hraje i přes tři  hodiny. Tohle je hokej, který nevyhovuje těžkotonážníkům, jako jsou Lindros  nebo Blake."

"Naopak na našich hráčích je vidět, že jsou celý život trénovaní na tempový  hokej. Na velké ploše spousta hráčů ožila. Jágr, Dopita, Eliáš i Petr  Sýkora hrají líp než v klubech.

Kanaďané už z nás mají respekt, ale mají strach to přiznat. Když byl v  televizním záběru kanadský trenér Quinn, bylo vidět, jak na naše hráče  vulgárně pokřikuje. Mají nás plné zuby. Všude rozhlašují, že budou zlatí.  Ale budou rádi, když budou mít medaili."
 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze