Tajemství své psycholožky Kostelecký čtenářům nevyzradil

David Kostelecký (vlevo) se potkal na oslavě v Českém domě s tenistou Tomášem Berdychem. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

10 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Uprostřed oslav v Českém olympijském domě si zlatý střelec David Kostelecký vyšetřil skoro hodinu, aby odpovídal čtenářům iDNES.cz v on-line rozhovoru. S radostí si četl spoustu gratulací, dělal mezi čtenáři osvětu o zákonitostech svého sportu, ale jedno tajemství si nechal pro sebe: vůbec nemluvil o své spolupráci s psycholožkou.

"Moc se omlouvám, ale slíbil jsem, že nebudu nikdy zveřejňovat, co mě paní doktorka učí. Je to její know how," vzkázal. Konzultacím však hodně věří, s doktorkou Evou Šauerovou si prý denně telefonoval a při olympijském závodě s ní mluvil před každou částí závodu.

Do včerejška téměř neznámý sportovec prožívá bláznivý den. Olympijské zlato obrátilo jeho život naruby; dostal vtipnou gratulaci od ministra vnitra Langera, spoustu blahopřání mu posílali z domova i neznámí fandové a při oslavách v Českém olympijském domě v Pekingu byl doslova na roztrhání.

. Čtěte odpovědi Davida Kosteleckého

Jen cesta hlavním sálem do kanceláře k on-line rozhovoru trvala více než deset minut. Každý se s ním chtěl vyfotografovat, získat podpis, prohodit slovo.

Už byl skoro ve dveřích, na stránkách iDNES.cz už naskakovaly první otázky od čtenářů, když se šampion zastavil s bývalou tenistkou Helenou Sukovou. "Tenis jsem hrál od sedmi let a relaxuji při něm dodnes. Společná fotografie je pro mě velkou cenností," řekl, když nadiktovat tenistce adresu, aby mu snímek mohla poslat.

Ačkoliv nebyl rozhovor dopředu avizován, mezi čtenáři byl o olympijského šampiona obrovský zájem. Do systému naskákala za pár minut téměř stovka dotazů, na všechny nešlo odpovědět.

David Kostelecký na sebe prozradil, že je zdatným čtenářem knížek, v nichž hledá odreagování při závodech. Představil své řemeslo a svěřil se i s tím, že ve svém sportovním oboru také podniká jako prodejce sportovních zbraní.

Nejvíce si užíval gratulace, kterých se sešlo velké množství a nechyběly mezi nimi ani lichotky od fanynek, kterým byl 33letý svobodný sportovec velmi sympatický.

"Už je půlnoc a všichni v Českém domě na mě čekají," loučil se na závěr. "Děkuji všem, kdo mi fandili a drželi pěsti. Jsem rád, že jsem pro Čechy získal zlatou medaili."

. Dnešní den vstoupí do dějin alchymie!

Dopis od ministra vnitra

Císař Rudolf II a všichni jeho alchymisté se obracejí v hrobě! Dlouhá léta se pokoušeli najít tajemnou formuli na výrobu zlata.

Marně!

Gratuluji k jejímu nalezení!

Kosteleckého formule na výrobu zlata zní: Vezměte olovo, předtím rozdělené do mnoha malých kuliček, asfalt ulitý do tvaru kotouče, pekingský smogový déšť a vše smíchejte stočtyřicetšestkráte dohromady!

Gratuluji k obrovskému úspěchu a děkuji za skvělou reprezentaci České republiky!

Ivan LangerNejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...Další z rubriky

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...Najdete na iDNES.cz