Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Tajní náhradníci pro olympijské hry: Je mezi nimi Krajíček, Frolík či Prospal

Michael Frolík | foto: APČTK

28 2010
Čeští hokejisté byli dosud jediní ze všech olympijských sportů, kteří pro blížící se hry ve Vancouveru nechtěli zveřejnit svůj oficiální seznam náhradníků. MF DNES však získala seznam osmi jmen, která by měla platit jako první rezervní síly v případě zranění.

Zde jsou: jde o čtveřici obránců Roman Hamrlík, Lukáš Krajíček, Michal Rozsíval, Jaroslav Špaček a stejné množství útočníků, jež tvoří Michael Frolík, Martin Hanzal, Aleš Kotalík a Václav Prospal.

"Mají právo být a trénovat s týmem během her a jsou tu pro případ výměny v nominaci buď těsně před zahájením turnaje, nebo při zranění během samotné olympiádu," uvedl František Dvořák, místopředseda ČOV a šéf české mise na hrách.

A v tom je rozpor: vedení reprezentace totiž tvrdí, že seznam závazný není. "Pokud se někdo z nominovaných zraní, můžeme stejně sáhnout po všech hráčích širšího výběru 60 lidí. Osm náhradníků jsme nahlásili, ale jen z administrativních důvodů," uvedl již dříve manažer týmu Martin Urban.

Ať už má pravdu on nebo Český olympijský výbor, oba si shodně jistě přejí, aby se nominace měnit nemusela, to by totiž znamenalo zranění někoho z hokejistů.

Seznam osmi náhradníků pak skýtá kromě osvědčených jmen typu Prospala i Hamrlíka překvapivě třeba také obránce Lukáše Krajíčka, který rozhodně v zámoří nezažívá dobrý rok, naposledy hrál v NHL 17. prosince a od té doby je jen na farmě.

Autor:


Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze