Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Tak a teď budu fandit Čechům, usmál se uzdravený Slovák Šatan

Miroslav Šatan | foto: szlh.sk

21 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Se zavázanou rukou a se speciální pěnovou vložkou na hokejce naskočil útočník Miroslav Šatan do olympijského turnaje ve Vancouveru a pomohl Slovensku k vítězství 6:0 nad Lotyšskem. "Jsem rád, že jsem odehrál alespoň pár minut a dostal se do tempa před důležitými zápasy," prohlásil.

Po utkání z něj sálala spokojenost. Oveřil si totiž, že bude moci nastoupit na turnaji, který je mnohými označovaný za nejlepší v hokejové historii.

Dosud se spíš strachoval, jestli si na olympiádě vůbec zahraje. Těsně před jejím začátkem si při potyčce s protihráčem přivodil tržnou ránu na pravé dlani, kvůli které nemohl pořádně držet hokejku a střílet.

Dočkal se až v utkání s Lotyšskem. Trenér Ján Filc ho poslal na led v průběhu druhé třetiny, kdy měli Slováci všechno pod kontrolou a vedli 3:0. "Bylo to lepší, než jsem myslel. Dvakrát mě ruka zabolela, ale jinak se s tím dalo hrát," vykládal Šatan.

Vaše první střela ale vypadala opatrně.
Také jsem si dával pozor, protože jsem nevěděl, co ruka snese. Teď už vím, že jsem v pořádku, další zápas bude bez problémů. Navíc mám dva dny na doléčení.

Nastoupil byste, i kdyby Slovensko nemělo takový náskok?
Nevím, to bylo na trenérech. Já jsem řekl, že jsem připravený. Na hokejku jsem si přidělal takovou pěnovou vložku, aby byla měkčí. A ruku mám staženou obvazem.

Jaké bylo předtím sledovat zápasy z tribuny?
Těžké. Když sedím, tak nic neovlivním. Nejvíc se mi líbil výkon proti Rusku, kéž bychom ho na turnaji ještě zopakovali.

Byl jste spolukomentátorem Slovenské televize. Jak jste si s tou rolí poradil?
Docela dobře, i když jsem zprvu nevěděl, co od toho očekávat. Nakonec to bylo celkem příjemné. A jestli se téhle profesi budu věnovat po kariéře? Nevím, zatím jsem o tom nepřemýšlel.

A přemýšlíte už o soupeři pro osmifinále?
To se nedá, protože rozhodne možná až poslední zápas ve skupinách. Tam je to o skóre, takže zatím nemá cenu spekulovat.

Budete teď fandit Čechům, aby porazili Rusko?
Určitě ano, protože nám můžou pomoci k lepšímu umístění. Ale říkám: kdo ví, koho dostaneme, když budeme třetí a koho, když budeme druzí. Tam si člověk nevybere. Necháme to osudu, nám je to v podstatě jedno. Když chcete dál, musíte prostě vyhrát.Najdete na iDNES.czmobilní verze