Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Tam, kde čas utíká jako očarovaný zlým kouzlem

Peking. Olympiáda kam se podíváte | foto: Reuters

12 2008
Peking (Od zvláštní zpravodajky MF DNES) - Olympiáda je pro mě nový svět. Planeta v jakémsi magickém čase a na kouzelném místě. Onen prostor totiž přitahuje jako magnet to nejlepší, co může světový sport nabídnout. Tenista Roger Federer procházel na tiskovou konferenci s hlavou sklopenou k zemi dva metry ode mě.

Mohla jsem se kochat tréninkem nejlepších gymnastů světa. Zvláště pro dámy prima podívaná.

Na vlastní oči jsem viděla, jaká kouzla umějí při spolupráci američtí basketbalisté Kobe Bryant a LeBron James, což bych ani při návštěvě NBA zažít nemohla.

Taky si nyní umím doopravdy představit, jak vysoký vlastně je jejich čínský protějšek Jao Ming.

A už vím, že George Bush starší i mladší vypadají opravdu stejně jako na oficiálních fotografiích. Zkrátka olympiáda stojí za to. Ale taky něco stojí.

. Olympijský deník

Zvláštní zpravodajka MF DNES Barbora Žehanová píše z Pekingu

Spánek. "Čas tady letí nějak rychleji, ne? To přeci není možný," povzdychne si kolega, když má v 1:01, čili hodinu po půlnoci, konečně dopsáno.

Čas ubývá děsivě. Minuty a hodiny se vytratí při čekání na sportovní hvězdy, při přesunech do hal a na stadiony, kde je můžete vidět soutěžit. Taky v cestách pro hrnky kávy.

A v časovém posunu. V 1:01 tady, když má kolega hotovo, je u vás totiž teprve 19:01, do uzávěrky ještě nějaká doba zbývá.

Ovšem převedeno na stejné pásmo, budík tady zvoní často už o půlnoci. Přímo nechutně brzy. Zatracený čas...

"Včera jsem si připadal jako zombie," prohlašuje chorvatský kamarád u kávy. Usrknu ze svého obřího kelímku. "Asi tak, jako vypadám teď já?" ptám se s nadějí, že to, co jsem viděla v zrcadle, byl jen obraz vybledlý kvůli světlu zářivky v koupelně. "Jo," ujistí mě kamarád, že ani unavené oči nelžou. Ale budou ještě muset vydržet.Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze