Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Táta dostal tretru, dvojčata vařečkou

26 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Žádné sny o zlaté medaili, prognózy na překonání magické hranice devíti tisíc bodů ani plány na případné velké oslavy se necelý den před startem olympijského závodu desetibojařů jeho největšímu favoritovi Tomáši Dvořákovi hlavou nehoní. Na tréninkovém atletickém stadionu v Olympijském parku si se zraněním a velkým očekáváním české veřejnosti žijící úspěšný mladý muž ze všeho nejvíce přál, aby už bylo po všem. V posledním předstartovním rozhovoru se dokonce přiznal, že málem odletěl už dnes!
Favorita desetiboje uvidíte a uslyšíte, když kliknete na ikonu video

iDNES: Jak se cítíte necelých čtyřiadvacet hodin před startem úvodní desetibojařské disciplíny?
Dvořák
: Zatím je všechno v pohodě, klape to a snad to vydrží i během následujích dvou dní. Do zítřka doufám ještě něco naspím a hlavně se snad nebudu nervovat jako Roman Šebrle, který už nemůže spát druhý den!

I když, abych pravdu řekl, už aby ten závod byl za mnou, to čekání a zdejší australský pobyt už jsou hodné dlouhé a když dneska odlétala domů jedna velká česká parta, hned jsem si říkal, že bych s nimi místo nějakého kufru nejraději jel sám..."

iDNES: Stále vás trápí nepříjemné bolesti břicha. Je ten stav oproti předchozímu tréninkové kempu v Brisbane lepší?
Dvořák
: Kdepak, je to pořád stejné. Taková divná bolest, nepomohli mi ani doktoři ani fyzioterapeut, kteří sami nemůžou vypátrat prapůvod zranění. Už nevěřím tomu, že se zítra v den závodu probudím a  bolest zmizí, takže se snažím na ní při tréninku nemyslet.

Podrobné vyšetření jsem si ani dělat nenechal, říkal jsem si, že i kdyby tam nějaká maličkost byla, stejně bych nastoupil.

iDNES: Ve které disciplíně vás bolest limituje nejvíce?
Dvořák
: Asi nejhorší je stovka, v rychlosti to bolí nejvíce. Ten start si pokaždé doslova užívám - připadám si totiž jako v nějakém sadomasochistickém salónu...

iDNES: Na překonání devítitisícové bodové hranice tedy asi nemyslíte?
Dvořák
: Asi budu muset, Estonec Erki Nool se totiž na tiskovce kasal, že jeden den udělá 4 400 a druhý 4 600 bodů, takže jsem nucen přes těch devět jít....

Ale vážně, je celkem příjemné poslouchat ostatní desetibojaře, jak nám přejí a hecují nás, ať s Romanem Noola porazíme oba. Nějak není příliš oblíbený.

iDNES: Takže ve zlato pevně věříte?
Dvořák
: Samozřejmě po něm toužím, ale soupeřů je dost včetně vedle mě sedícího Romana! Snad se ale nepřeruší zajímavá parabola s britskou sedmibojařkou Denisou Lewisovou, s níž máme pokaždé naprosto stejné umístění. No a ona tady v Sydney svou soutěž o víkendu vyhrála...

iDNES: Měl jste tady vůbec čas sledovat atletiku přímo v hledišti?
Dvořák
: Honzu Železného jsem si přece nemohl nechat ujít! Před posledními pokusy jsem na něj z hlediště volal, ať přehodí stovku, ale neposlechl mě. A navíc mě netrefil ani tretrou, když jí po vítězném závodě házel do českého davu.

K čemu bude tretra nějakému plavcovi...?

Tak mám od něj alespoň tu kvalifikační, i když ta nemá ten správný zlatý punc.

iDNES: A jak prožívají poslední hodiny před startem vaše pražská dvojčata?
Dvořák
: Jsem s nimi v pravidelném telefonickém kontaktu a zrovna včera jsem volal ve chvíli, kdy zlobivé holky dostaly nasekáno vařečkou!

Ale tomu se ony jen smějí, bijou se totiž navzájem a tím se utužujou proti mámě...

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz