Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Teď už favoritem nejsem, myslí si Janda

11 2006
Pragelato - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Dvacáté místo v kvalifikaci, nevyrovnané tréninkové pokusy. Lídr Světového poháru ve skocích na lyžích Jakub Janda se na olympijském středním můstku v Pragelatu zatím moc nepředvedl. "Myslím, že po těch trénincích už žádným favoritem nejsem," poznamenal po sobotním kvalifikačním skoku.

Sobotní kvalifikaci mohl Janda považovat za další tréninkový skok, účast v hlavním závodě měl totiž jistou. Mohl ji klidně i vynechat.

"To jsem nechtěl, moc mi to tu zatím nešlo," vysvětluje.

Potřebuje skákat, aby našel ztracenou formu. Zatím totiž přiznává: "Forma zatím ještě není."

Stometrová hranice zůstala pro českého reprezentanta od příletu do dějiště her nepřekonatelná. Z pěti pokusů na středním můstku je spokojen s dvěma: "Včera mi vyšel akorát třetí skok, dnes nebyl špatný ten tréninkový," poznamenal.

V kvalifikačním kole skočil 98,5 metru a obsadil dvacáté místo. "Nevím, čím to bylo. Musím se podívat na video," krčil rameny.

S novináři mluvil jen krátce. Řekl sice, že náladu má dobrou, ale působil právě naopak. Odpovídal úsečně, vypadal unaveně.

Co chybí k tomu, aby se dostal do formy? "Nevím," zamračil se a připustil, že na sobě pociťuje velký tlak. "Tlak tam je, uvidíme zítra. Buď to dopadne dobře nebo špatně, s tím se nedá nic dělat."

Český skokan Jakub Janda v kvalifikaci na středním můstku.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze