Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tenisový los Novákovi určil Pozziho

15 2000
S y d n e y - Českého tenistu Jiřího Nováka pohled na pavouka olympijského turnaje v Sydney nepotěšil. Nový počítačový systém na rozlosování, který zajistil, že se do stejné čtvrtiny nedostanou hráči z jednoho státu, přiřkl Novákovi veterána Gianluku Pozziho. Novák všechny čtyři vzájemné zápasy s pětatřicetiletým italským veteránem prohrál, dva letos. Proti Jiřímu Vaňkovi se v prvním kole postaví přijatelný soupeř - Wayne Black ze Zimbabwe - a Ctislav Doseděl změří síly s chilským hráčem Nicolasem Massuem.

Nejvýše nasazeným mužem olympijského turnaje se stal Rus Marat Safin. Čerstvý vítěz US Open má v prvním kole za soupeře Francouze Fabrice Santora. Z druhé strany olympijského pavouka vstoupí do turnaje letošní vítěz French Open, Brazilec Gustavo Kuerten. Druhého nasazeného čeká outsider Christophe Pognon z Beninu, ale ve druhém kole Kuertena čeká vítěz zápasu mezi
Američanem Toddem Martinem a Němcem Rainerem Schüttlerem.

Domácí favorit Lleyton Hewitt, letošní vítěz turnaje ATP Sydney International, hraného v olympijském areálu, se střetne s nebezpečným Bělorusem Maxem Mirným. Vítěz tohoto utkání by mohl být ve druhém kole případným Vaňkovým soupeřem.

V soutěži čtyřhry má český pár Novák, David Rikl v prvním kole volný los. Soupeř pro druhé kolo vzejde ze zápasu argentinského páru Juan Ignacio Chela, Mariano Zabaleta proti Španělům Alexovi Corretjovi a Albertovi Costovi.

Mezi ženami přidělil los Adrianě Gerši ze tří českých zástupkyň nejtěžší soupeřku - osmou nasazenou Belgičanku Dominique van Roostovou. Květoslava Hrdličková se utká v Sydney s Rossanou de los Rios z Paraguaye a Daniela Bedáňová, která se o startu ve dvouhře dozvěděla teprve ve čtvrtek, změří v prvním kole síly s Číňankou Ťing Čchien-i.

Obhájkyně zlata z Atlanty, Američanka Lindsay Davenportová, má za první soupeřku Paolu Suarezovou z Argentiny. V případě, že by Davenportová i Hrdličková v úvodním kole vyhrály, narazí v další fázi na sebe. Ve spodní polovině pavouku je největší favoritkou další Američanka Venus Williamsová, vítězka Wimbledonu i US Open. V prvním kole ji čeká Slovenka Henrieta Nagyová.

Ve čtyřhře byl pro české páry los nepřívětivý, protože Hrdličková s Bedáňovou nastoupí proti zkušeným Španělkám Arantxe Martinezové-Vicariové a Conchitě Martinezové, které jsou v Sydney nasazené jako číslo dvě.

Autor:


Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...Najdete na iDNES.cz