Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tenisový prapor drží Bedáňová s Vaňkem

20 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Nejmladší hráči výpravy Daniela Bedáňová a Jiří Vaněk drží prapor českého tenisu na olympijském turnaji v Sydney. Pouze oni dokázali ze šestice českých singlistů postoupit do druhého kola, neboť po včerejší prohře Gerši a Doseděla se dnes s turnajem rozloučili i Hrdličková a Novák. Mnohem zkušenější reprezentační kolegové snadno podlehli vlastním pochybnostem či nervozitě a tak se jejich naděje upínají již pouze k deblům, kde by si Novák po boku Rikla a Hrdličková vedle Bedáňové rádi napravili reputaci.

Teprve sedmnáctiletá Daniela Bedáňová, která se do olympijského turnaje dvouher dostala až jako náhradnice, svůj zápas proti Číňance Yi s přehledem kontrolovala až do stavu 6:2 a 4:1. Pak však poprvé prohrála svůj servis, znervózněla a po selešovsku hekající Asiatka jejího zaváhání využila k vyhranému tie-breaku. Jediný český postup do druhého kola si však Bedáňová ujít nenechala a po necelých dvou hodinách se radovala z výhry 6:2, 6:7(3), 6:3.

"To je moje stará bolest, že při takovémhle vývoji utkání jsem už myšlenkami u proměněného mečbolu a najednou je srovnáno. Trochu jsme v tu chvíli podcenila servis, Číňanka změnila rytmus hry a najednou tu byl třetí set. Zničehonic mě nutila chodit si pro vítězné údery, přišlo pár chyb, ale ve třetí sadě jsem si vyřazení vůbec nepřipouštěla, cítila jsem, že herně jsem lepší." svěřila se Daniela Bedáňová, kterou ve 2. kole čeká Halardová z Francie.

Květoslava Hrdličková sice proti Paraguayce Los Riosové, která se do soutěže dostala na divokou kartu, dobře začala, ale když ztratila hned svůj druhý servis a poté i první set, zcela jí to položilo. Ve druhé sadě neuhrála ani game a po prohře 3:6, 0:6 opuštěla dvorec za 45 minut.

"Nemohla jsem chytit optimální herní rytmus, navíc jsem proti ní hrála poprvé a netušila, co mě čeká. Hrála velmi tvrdě a rychle, neustále mě tlačila a zatímco ona dělala body, já bohužel jen chyby. Překvapila mě hodně, na betonu zatím neměla moc dobré výsledky, ale na můj dnešní špatný výkon to stačilo. Musím se dát rychle dohromady, abych na debla s Dájou Bedáňovou nastupovala s čistou hlavou." přemýšlela dopředu Květa Hrdličková.

Naprosto stejný počet gamů uhrál proti levorukému Italu Pozzimu i Jiří Novák. Svého staršího soupeře ještě ani jednou z dosavadních čtyř vzájemných duelů neporazil a tohle vědomí se na jeho hře až neuvěřitelně podepsalo. Italův pomalý "vracecí" tenis Novákovi očividně neseděl, ale  ten se ani nepokusil najít protizbraň a ponořen do vlastní nedůvěry navíc až příliš kazil i relativně lehké míče.

"Je to určitě psychikou, prostě vůbec nevím, co na něj hrát. Nehrající daviscupový kapitán Kukal mi samozřejmě poradil, ale na Pozzziho to neplatilo. Jeho styl  mi vůbec nesedí, držel mě u základní čáry a vlastně jen šikovně těžil z mé větší síly. Otrávený jsme hodně, doufám, že debl s Davidem Riklem bude o něčem jiném." upínal se rovněž s nadějí ke čtyřhře Jiří Novák.

Příkladně naopak bojoval teprve dvaadvacetiletý Jiří Vaněk, který po dvou hodinách zdolal houževnatého Wayna Blacka ze Zimbabwe 5:7, 6:1, 6:1 a může těšit, že se ve druhém kole pravděpodobně utká s domácím miláčkem Hewittem na centrkurtu.

Další výsledky najdete ZDE

Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz