Tenista Schüttler uspěl u arbitráže, v Pekingu si nakonec zahraje

Německý tenista Rainer Schüttler v semifinále Wimbledonu. | foto: Reuters

4 2008
Německý tenista Rainer Schüttler si u zeleného stolu vybojoval účast na olympijských hrách v Pekingu. Wimbledonského semifinalistu a Německý olympijský výbor podpořila v jejich při s Mezinárodní tenisovou federací ITF sportovní arbitráž CAS v Lausanne. Ta dnes ITF nařídila Schüttlera do turnaje zařadit.

Tenista se obrátil v neděli na CAS, protože splnil kvalifikační kritéria národního olympijského výboru, ale podle ITF na olympiádě hrát neměl. V době uzávěrky startovního pole pro Peking 9. června byl sice až 89. v žebříčku, a neměl tak na OH nárok, nyní je však 34. na světě, a protože se už odhlásilo několik hráčů figurujících před ním, má podle CAS právo být dodatečně zařazen.

Němci nominovali pro olympijskou dvouhru Nicolase Kiefera a Schüttlera, ale nevzali Denise Gremelmayra a Michaela Berrera, kteří byli 9. června na žebříčku výše než Schüttler. To se nelíbí ITF stejně jako fakt, že CAS podpořila nestandardní postup, jenž odporuje původním kvalifikačním kritériím, s nimiž souhlasil i MOV.

"Německý olympijský výbor nemusí chápat, jak funguje profesionální tenis. Ale neexistuje žádná omluva pro pana Schüttlera, jenž chce zaujmout místo, které patří jeho krajanovi Denisi Gremelmayrovi a Michaelu Berrerovi. ITF mu přeje hodně štěstí, i když neměl právo startovat v Pekingu," uvedla ITF v tiskovém prohlášení.

Na poslední chvíli byl do olympijského turnaje pozván také Jiří Vaněk, jehož z pozice prvního náhradníka donominoval Český olympijský výbor minulý čtvrtek.

Autor:


Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...Najdete na iDNES.cz