Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

VIDEO: Jak půvabná tenistka Hlaváčková skočila mezi české fanoušky

6 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Nečekanou dohru měly oslavy stříbrných medailí pro české tenisové duo Andrea Hlaváčková - Lucie Hradecká. První jmenovaná se při večerním setkání s fanoušky v Českém domě nechala vyhecovat a skočila do davu přihlížejících diváků. Usměvavé tenistce se nakonec nic nestalo a mohla si pak dát se svou parťačkou v klidu tradiční český guláš.

Hlaváčková s Hradeckou jsou tenisovými smíšky. Úsměvy rozdávají na dvorci i mimo něj a tak není divu, že si obě získaly srdce britských i českých fanoušků. "Podporu jsme cítily během celého olympijského turnaje," říká Hlaváčková. "Je nesmírně milé slyšet skandující diváky na centrálním dvorci ve Wimbledonu a vidět v hledišti české vlajky. Takovou atmosféru asi Wimbledon jen tak nezažije."

Obě tenistky šokovaly diváky ve chvíli, kdy přišly na ceremoniál v All England Clubu v modrých holinkách. "Vyhecoval nás k tomu náš doktor," vysvětluje Hradecká. "Původně jsme se s ním vsadily, že když vyhrajeme, přijdeme na ceremoniál v holínkách. A pak jsme si řekly, že v nich přijdeme, i když prohrajeme. A mělo to úspěch."

Stříbrná tenistka Andrea Hlaváčková skáče do publika v Českém domě v Londýně.

Andrea Hlaváčková skáče do zaplněného publika v Českém domě v Londýně.

STŘÍBRNÉ TENISTKY. S úsměvem a holínkách si pro stříbrné medaile došly české...

S úsměvem a v holínkách si pro stříbrné medaile došly české tenistky Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká.

A obě tenistky dorazily v modrých holínkách také mezi české fandy do olympijského Českého domu. Byly unavené a hladové po celodenním čekání na závěrečný ceremoniál. "A ty těžké medaile," ukazovala svoje stříbro Hradecká. "To mít na krku delší dobu, asi by to hodně bolelo." "Ale i tak jsou moc krásné," rychle ji doplnila Hlaváčková.

Obě hráčky pak ještě prozradily, že před ceremoniálem chvíli seděly v jedné místnosti samy se sestrami Williamsovými. "To je pravda," potvrzuje Hradecká. "Chvilku jsme seděly společně a povídaly si. Náš vzájemný souboj byl za námi a panovala uvolněná atmosféra."

A téma rozhovoru? Hlaváčková na chvíli zaváhala, ale pak přece jen s úsměvem na tváři naznačila: "Serena řešila něco o chlapech, ale nějak jsme to nerozváděly."

Obě hráčky teď čeká rychlý přesun do Česka a pak odlet do zámoří na další turnaje WTA.

Líbí se vám nápad Hlaváčkové s Hradeckou přijít pro medaile v holínkách?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 26. srpna 2012. Anketa je uzavřena.

ANO 19180
NE 1516
Najdete na iDNES.czmobilní verze