Tenk bronz neobhájí, nepostoupil do finále

17 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Už v kvalifikaci skončilo olympijské účinkování Martina Tenka ve střelbě z libovolné pistole na 50 m. Obhájce bronzu z her v Sydney dosáhl součtu 559 bodů a skončil na devátém, prvním nepostupovém místě. "Je to pech, ale život tím nekončí," konstatoval smířeně.

"Nemyslím si ale, že bych ten závod odstřílel zas tak špatně. Můžu odjet s docela dobrým pocitem," tvrdil vyrovnaně navzdory kvalifikačnímu nezdaru.

Od postupu jej dělily pouhé dva body, přitom jen v druhé polovině závodu trefil sedmkrát 9,9, tedy zhruba půl milimetru vedle kýžené desítky. "Štěstí při mně dnes moc nestálo," ví dobře. "Snad jsem si vybral smůlu na pár závodů dopředu."

Nepovedla se mu už úvodní runda, ale nejvíce jej mrzí osmá střela ve třetí položce, kdy elektronický terč ukázal hodnotu pouhých 7,9.

"To je jediná rána, která mě bude mrzet ještě hodně dlouho. Byla tak špatně vystřelená, že bych si za ní nejraději dal facku," zlobil se. "Blbě jsem se na ní připravil a blbě jsem jí i provedl. Uspěchal jsem to."

Hlavou kroutil i nad dalšími svými střelami. "Musel jsem se vyrovnávat s nepříjemným, těžko odhadnutelným větrem. Ale ty podmínky byly pro všechny stejné."

Možná smutnějším dojmem než samotný závodník působil trenér Petr Kůrka. "Mrzí mě to za něj. Myslím, že kdyby se do finále protlačil, mohl by pak při té vyrovnanosti dosáhnout slušného výsledku," myslí si.

"Martin nestřílel špatně, jen celá první položka byla položena vpravo vedle desítky, ta poslední zase vlevo," popisuje Kůrka. "I když foukalo mnohem méně než včera, byl vítr i tak hodně nevyzpytatelný. Stal se z toho závod o štěstí.

Nejlepší mušku měl v kvalifikaci Jin z Jižní Korey (567), z druhého místa postoupil Rus Něstrujev (565) a ze třetího Kim z KLDR (564).

Výsledky kvalifikace libovolné pušky na 50 m: 1. Jin (Kor.) 567, 2. Něstrujev 565, 3. Kim (KLDR) 564, 4. Bachťamjan (Arm.) 564, 5. Lorenzo (Šp.) 562, 6. Kirjakov (Bul.) 562, 7. Isačenko (Kaz.) 561, 8. Kokorev (Rus.) 560, 9. TENK 559.Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...Najdete na iDNES.cz