Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tenk: Vím, že se od střelců čekají medaile

22 2004
Praha - Do Atén pojede dvakrát. Nejdříve na čtyřdenní tréninkový kemp, pak na olympiádu. Nejlepší střelec světa Martin Tenk dokázal urvat medaili už před čtyřmi roky v Sydney, podobný úspěch se od něj čeká i teď. "Kdo si počká, ten se dočká," usmívá se. Medailové ambice má i dalších sedm českých střelců.

Místo dopoledního tréninku mu ministr vnitra Stanislav Gross v Praze na Spiritce přál hodně olympijských úspěchů, ale hned v poledne sundal modré sako, naskočil do auta a pospíchal do Ostravy.

Jednalo se o jeho poslední volnější dopoledne v předolympijské přípravě. 

Martin Tenk, držitel medailí ze světových šampionátů, mistrovství Evropy i Světových pohárů, stojí před třetí olympijskou výzvou. V Atlantě skončil sedmý, v Sydney třetí. Co teď?

"Vím, že se od nás střelců čekají medaile. Rád bych podal maximální výkon, dostal se do finále. Konkurence bude ale špičková, medailové ambice má téměř každý. Střelbu nekončíte v pětatřiceti. Padesátiletí borci mají zkušenosti, na druhé straně se dere dopředu mládí. Potencionálních vítězů je strašně moc. Rozhodne psychika. Kdo bude mít pevnější nervy, uspěje," odhaduje dvaatřicetiletý střelec.

Momentálně se připravuje v Ostravě. "Snažíme se trénovat hodně. Na konci měsíce odletíme na čtyři dny do Atén, vyzkoušíme si střelnici a potrénujeme. Okoukneme prostředí, prý je to na kopci a fouká vítr," zaslechl reprezentant z Rapidu Plzeň.

Jeho konkurenti olympijskou střelnici již poznali. Nedávno se na ní konal Světový pohár. Tenk na něm kvůli zranění ramena chyběl. "Zdravotně už jsem v pořádku. Potíže jsem měl na začátku dubna, teď by na moje výkony neměly mít vliv."

Po čtyřech dnech v Aténách se ještě vrátí na týden domů, na Hry se vydá 10. srpna. "Nechtěli jsme tam být dva týdny před závody v kuse. Už kvůli horku. Čtyři dny na testování budou stačit, pak jsme doma letadlem za dvě hodiny," ví přesně.

Na svoje třetí olympijské hry se těší. "Po organizační stránce snad nebudou problémy, naše střelnice už stojí. Po kempu tam necháme zbraně, takže všechno budeme mít připravené. A když si vybavím Sydney, to byl nezapomenutelný zážitek," dodal Tenk.

Autor:


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...Najdete na iDNES.cz