Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tenk vystřílel druhý český bronz

21 2000
S y d ne y - O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který vybojoval bronz ve střelbě z libovolné pistole na 50 m. V nervy drásajícím finále se dělil před poslední položkou o stříbrný stupínek s Bělorusem Bašinským, závěrečná trefa mu však příliš nevyšla. Ale protože zaváhal i Rus Gončarov, nakonec mu nástřel 8,3 bodu stačil k uhájení bronzového stupínku. Zlatou medaili vybojoval Bulhar Kirjakov, Bronz Bělorus Bašinský.
Martin Tenk obsadil v kvalifikaci třetí místo se čtyřbodovou ztrátou na Kirjakova a tříbodovým mankem na Bašinského. Po prvních finálových položkách se před něho dostal i Uzbek Muchtarov, ovšem po sedmém díle finálového dramatu se český střelec znovu vrátil na medailovou pozici. Díky skvělé ráně v předposlední položce se dokonce dotáhl na druhého Bělorusa. V závěrečném kole se mu však střela nepovedla a zprvu se zdálo, že je po medailových nadějích, ovšem mocně dotahující Rus Gončarov rovněž závěrečný výstřel neustál a za českým střelcem zaostal o 0,3 bodu.

Střelec Tenk se soustředí

Autor:


Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz