Teroristé se zajímají o turínské hry

25 2006
Řím - Italská vojenská zpravodajská služba SISMI má informace o možném útoku teroristů během nadcházejících olympijských her v Turíně. Islámští teroristé jsou údajně připraveni na bombové útoky. Uvedla to agentura APA. Prezident parlamentního výboru pro tajné služby Enzo Bianco nebere nejnovější výhružky na lehkou váhu.

"Tyto informace musíme brát velmi vážně," řekl na parlamentní půdě.

Během zimního sportovního svátku, který se uskuteční od 10. do 26. února, bude v Turíně a okolí nasazeno 15.000 policistů a vojáků.

"Bezpečnost během olympiády je absolutní prioritou. Policie na její zajištění během her vypracovala podrobný a široce pojatý plán. Navíc bude úzce spolupracovat s policejními složkami a tajnými službami jiných zemí," uvedl ministr vnitra Giuseppe Pisanu.

Během olympiády nebude v Itálii platit takzvaná schengenská dohoda o volném pohybu osob, takže celníci budou mít právo na hranicích kontrolovat přijíždějící osoby.

Zvláštní letka bude kontrolovat dodržování bezletového prostoru nad dějištěm olympiády. Každý divák bude muset projít jedním z 950 detektorů kovů, připraveny budou i stovky speciálních fotoaparátů, s jejichž pomocí se budou obličeje fanoušků porovnávat s mezinárodními seznamy hledaných osob.

Autor:


Další z rubriky

V Turíně mi nic nechybělo, tvrdí Jágr

Česko - Švédsko, Jágr

New York, Praha Chybělo Jaromíru Jágrovi na olympiádě v Turíně zázemí a nerozuměl si s koučem, jak psaly americké...

Jak si stříbrného lyžaře fotila Eva Pilarová

Lukáš Bauer

Praha Tak brzo nevstával Lukáš Bauer ani před olympijskými závody. Už před pátou ráno mu drnčel doma na...

Porod prospěl nejen Neumannové


Praha Pomohlo Kateřině Neumannové mateřství ke zlaté éře? Určitě, ujišťují lidé z její blízkosti. Ovšem...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz