Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Thorpe má infekci, proto prohrál

21 2000
S y d n e y - Vlna nemocí a zdravotních problémů zasáhla na olympijských hrách v Sydney hned několik sportovců. Potížím se nevyhnul ani australský plavecký hrdina Ian Thorpe, který má problémy s infekcí v krku a nad jeho dalším startem v Aquatic Centre visí otazník. Nemocní jsou také dva čeští reprezentanti, cyklistka Lada Kozlíková a veslař Václav Chalupa. Těžkou chřipkou onemocněl také Kanaďan Donovan Bailey, obhájce zlata v běhu na 100 metrů.

"Určitě už nepoplave tak rychle jako na začátku soutěží," uvedl lékař australských plavců Brian Sando, podle nějž se potíže podepsaly už nad Thorpeovým výkonem v pondělním finále na 200 metrů volně, kde prohrál s Pieterem van den Hoogenbandem z Nizozemska. "To odpoledne začal mít problémy," řekl lékař. "Je to typ virové infekce," dodal Sando.

Sedmnáctiletý Thorpe v sobotu vyhrál kraulovou čtyřstovku ve světovém rekordu, druhé zlato si připsal ze štafety na 4x100 metrů volně a třetí olympijský titul má ze štafety na 4x200 metrů. Australan by rád nastoupil ještě do polohové štafety na 4x100 metrů.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz