Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Tip expertů USA Today: Češi přivezou z OH v Londýně osm medailí

Ondřej Synek v cíli vítězného finále závodu skifařů na MS na Novém Zélandu | foto: Adam Nurkiewicz

28 2011
Špotáková na olympijských hrách v Londýně porazí Abakumovovou, zlato získá i Synek, Kvitová vypadne ve čtvrtfinále... Experti amerického listu USA Today si znovu zahráli na věštce a zveřejnili své olympijské předpovědi. Českým sportovcům přiřkli čtyři zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Předpovědi nelze brát příliš vážně, o čemž svědčí srovnání odhadů s výsledky v Pekingu. Z šesti českých medailí tehdy USA Today určil správně jen zlato Špotákové a Synkovo stříbro.

Američtí novináři jako obvykle vycházeli z výsledků vrcholných světových soutěží. Vyšlo jim, že veslař Ondřej Synek přidá v metropoli nad Temží k stříbru z Pekingu zlato a že oštěpařka Barbora Špotáková znovu porazí Rusku Abakumovovou. Olympijský triumf přisoudili také bikerovi Jaroslavu Kulhavému a pistolářce Lence Maruškové.

Další střelec, David Kostelecký, by tentokrát měl být v trapu druhý, zatím ale nemá ještě ani jisté místo v české výpravě. Podobně jsou na tom basketbalistky, které novináři na základě stříbra z loňského mistrovství světa poslali i do olympijského finále proti Američankám. Český tým však teprve čeká červnová kvalifikace v Turecku, z níž do Londýna postoupí pět z dvanácti družstev.

NEJLEPŠÍ SEMIFINALISTKA. Česká skifařka Mirka Knapková na MS v Bledu.

Miroslava Knapková

David Kostelecký

David Kostelecký

Třetí stříbro by do české kolekce měla přidat veslařka Miroslava Knapková, které prý Běloruska Karstenová oplatí letošní prohru z mistrovství světa na Bledu. Jediný bronz by pak měl přivézt vodní slalomář Vavřinec Hradilek, zatímco Volf se Štěpánkem, kteří získali medaile v Aténách i v Pekingu, skončí tentokrát až šestí.

Experti z USA Today příliš nevěří v úspěšný návrat dvojnásobné střelecké medailistky z Pekingu Kateřiny Emmons. Ve vzduchovce, kde bude obhajovat zlato, ji zařadili až na páté místo, v malorážce se tentokrát na OH nekvalifikovala.

Ani tenistka Petra Kvitová nemá jejich důvěru, přestože se bude hrát ve Wimbledonu, kde letos zvítězila. V olympijském turnaji prý její cesta skončí už ve čtvrtfinále. Experti očekávají velký comeback Sereny Williamsové, ale zlato prý stejně získá světová jednička Dánka Wozniacká. Ani Tomáš Berdych by neměl překročit práh čtvrtfinále.

Zuzana Hejnová na MS v Tegu hladce ovládla svůj rozběh na 400 metrů překážek.

Zuzana Hejnová

Český judista Lukáš Krpálek (v bílém) bojuje s Elcem van der Geestem v zápase o

Lukáš Krpálek

Tomáš Berdych ve finále extraligy

Tomáš Berdych

Jen krůček od medaile podle předpovědí zůstanou na čtvrtých místech vodní slalomář Stanislav Ježek a moderní pětibojař David Svoboda. Na páté příčce by měli skončit Zuzana Hejnová na 400 metrů překážek, judista Lukáš Krpálek a dvojskif sester Antošových.

V tabulce medailí Čína znovu porazí Spojené státy a Česká republika obsadí 26. pozici, to je o dvě místa hůře než v Pekingu.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze