Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Tlačím se do hokejového týmu, vtipkoval Verner po společném letu

12 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Na letištní ploše se krasobruslař Tomáš Verner dvakrát zastavil a videokamerou zaznamenával další pohledy na vládní airbus, kterým právě dorazil do Vancouveru. Na olympiádu cestoval ve společnosti předsedy vlády, ministra obrany a hokejových es v čele s Jaromírem Jágrem.

"Cesta byla výborná," pochvaloval si krasobruslař, který nemohl odtrhnout oči a objektiv kamery od stříbrného letadla. "Je moc krásné. Nádherné. Udělal jsem si úplně kratičké video i z interiéru letadla, ale to bych snad ani neměl říkat. Je to vládní speciál, a tak je to možná zakázané."

Letiště ve Vancouveru včera odbavilo dvojnásobné množství cestujících než byl jeho dosavadní rekord. Letadlo s českým premiérem a jeho hosty však zamířilo na privátní terminál společnosti Million Air, kde byl i den před zahájením zimních olympijských her klid. Večerní letový řád evidoval jen dva přílety vládních speciálů z Nizozemska a z České republiky.

Delegace mužů v oranžových kravatách bez povšimnutí proplula salonkem a rychle se klidila do hotelů. To česká výprava vzbudila větší rozruch.

Už uvítací četa byla dvojnásobná. Vládní delegaci nedočkavě vyhlíželi představitelé české ambasády doprovázeni generalitou olympijského výboru, pro sportovce si přijeli pracovníci štábu české výpravy.

Neobvyklý koktejl politiků a sportovců namíchal premiér Jan Fischer, který na palubu přizval prominentní olympioniky. "Nemůžu říct, že jsem se seznámil s panem premiérem, ale byli jsme představeni a potřásli jsme si pravicemi. Stejně tak jsem se seznámil i s ministrem obrany," zmínil Tomáš Verner dva nejvyšší státní úředníky, se kterými včera cestoval.

Lepší vztahy navázal třiadvacetiletý krasobruslař s hokejovými spolucestujícími. "S hokejisty jsem se trochu sžil. Budeme společně ve vesnici, a kdyby někdo vypadl ze základní sestavy, tak bych mohl nastoupit," smál se Verner a na otázku, jestli snad cestou dostal nabídku k přestupu, opáčil: "Nabídku jsem nedostal, ale tak nějak se tam trochu tlačím."

Evropský šampion z roku 2008 dorazil do Vancouveru ve výborné náladě. "Jsem celý šťastný a rozradostněný, že jsem tady. Nervozitu zatím nepociťuji, ale až si stoupnu na olympijský led, tak se pocity asi změní."

Ten okamžik se už rychle blíží. Do Vancouveru přiletěl po dlouhém letu v půl deváté večer, ráno v osm už nastupuje k tréninku. "Je to trochu rychlá aklimatizace, ale já doufám, že to zvládnu," slíbil.Najdete na iDNES.czmobilní verze