Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

To byl dnes den, ulevil si Vítek

18 2006
San Sicario - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Zprvu jen těžko hledal slova. Z biatlonisty Zdeňka Vítka po skončení stíhacího závodu na 12,5 kilometru vyzařovalo, že není s konečnou šestnáctou příčkou spokojený. "No mohlo to být určitě lepší," ujišťoval sám sebe.

Už před závodem prožíval perné chvilky. Nenadálý příděl sněhu zkomplikoval cestu biatlonistů do San Sicaria, řada z nich dorazila do areálu později, než plánovali.

Výjimkou nebyl ani Zdeněk Vítek. "Na silnicích bylo hodně sněhu, který nestačili odklízet, doprava se skoro zastavila. Zatímco ostatní kluci dojeli nahoru lanovkou, já cestoval s Američanama."

Předstartovní napětí mu pomohli zmírnit kolegové z týmu. "Než jsem dorazil, otestovali mi lyže," řekl biatlonista, který byl podle vlastních slov z cesty docela nervozní. "A pak nám ke všemu vypnuli proud v naší buňce, takže jsem potmě hledal rukavice a další věci. A nakonec ten závod. To byl dnes den," kroutil hlavou.

Náladu mu mohla zvednou první polovina stíhačky, po níž se vyšvihl z jedenácté na šestou příčku. "V duchu jsem si říkal, že se musím trefovat taky vestoje. Na první položce jsem střílel pomalu, dával jsem si pozor. Ta druhá byla rychlejší, bohužel jí ale chyběla přesnost. Dvě chyby jsou moc."

Celkem absolvoval čtyři trestná kola, což mu vyneslo šestnácté místo. Na běžeckou stránku závodu nežehral. "Nebylo to nejlepší, ale ani nejhorší. Byl tu rychlý nový sníh. Sluníčko, které začalo před závodem svítit, z něj udělalo trošku mejdlo," popisoval trať osmadvacetiletý olympionik. 
 
"Ze začátku mi to moc nešlo, ale pak se to docela rozjelo. Mrzí mě, že jsem začal před stadionem pozdě finišovat, stálo mě to možná dvě tří místa. Prostředek cílové rovinky byl umydlený, jelo to tam líp než po stranách."

Už v úterý čeká biatlonisty štafeta na 4 x 7,5 km. Odhadovat české šance v ní si ale Zdeněk Vítek netroufá. "Když jedu závod, nesleduju ostatní kluky. Nevím kdo je v jaké pohodě. A navíc, štafeta je úplně jiný závod, stane se v něm spousta věcí. Jak dobrých z našeho pohledu, tak špatných.Najdete na iDNES.czmobilní verze