Hadamczik: Škrtnout Hertla? To ještě neudělám, počkám až co operace

Tomáš Hertl zahájil sezonu v NHL skvěle, má však zdravotní potíže | foto: AP

26 2013
Šance, že by se Tomáš Hertl zázračně uzdravil, dostal se do olympijské nominace a následně odletěl na hokejový turnaj do Soči, je sice mizivá, ale stále žije. Reprezentační trenér Alois Hadamczik řekl pro iDNES.cz, že angažmá českého supertalentu na únorové akci stále nemůže vyloučit.

První zprávy, které se ve čtvrtek odpoledne objevily v českých médiích, přitom hovořily o definitivním vyškrtnutí jména Hertl z olympijského seznamu. "Šance není veškerá žádná. Ani teoretická. Teď budeme muset postavit co nejlepší nominaci bez Tomáše," citoval Hadamczika server isport.cz.

Následně však reprezentační kouč tato slova zastřel mlhou. "S nikým jsem nemluvil. Takovou informaci nemůžu potvrdit. Dokud nebudu znát Tomášův  zdravotní stav, žádné takové rozhodnutí nelze učinit," prohlásil ve čtvrtek večer pro iDNES.cz.

Nutno říci, že varianta bez Hertla je mnohem pravděpodobnější, než ta druhá. Útočník San Jose má od minulého týdne, kdy se střetl s kapitánem Los Angeles Dustinem Brownem, zle pochroumané koleno. Po prvních vyšetřeních se ukázalo, že příští týden musí na operaci. Už úvodní prognózy přitom zněly: Měsíc bez hokeje. A vzhledem k nutnosti operace by mohla rekonvalescence trvat spíš ještě déle.

Fotogalerie

Právě až na výsledky chirurgického zákroku chce Hadamczik vyčkat pro případné zařazení nebo vyškrtnutí dvacetiletého mladíka ze soupisky. "Více budeme vědět až po operaci, do té doby nelze vydávat jednoznačná prohlášení," uvedl kouč. Nominaci zveřejní 6. ledna.

Pokud by byl Hertl zdravý, v týmu by se téměř stoprocentně objevil. Letos na podzim dokázal, že může patřit ke hvězdám i na úrovni nejlepší světové soutěže. V San Jose střílel gól za gólem a hned v říjnu byl vyhlášen nováčkem měsíce v NHL. Ve 35 zápasech za Sharks dal 15 gólů a nasbíral 25 bodů. Přitom má zkušenost i se špičkovým mezinárodním kláním, letos v květnu hrál na mistrovství světa.

"Tomáše jsem měl v základní sestavě, vůbec jsem o jeho startu na olympiádě nepochyboval," řekl Hadamczik pro isport.cz. "Hraje v prvním útoku jednoho z nejlepších týmů NHL, a byť sice na jaře nedal žádný gól na mistrovství světa, všichni jsme viděli, jak dobře hrál. Je to velká škoda pro nás a samozřejmě i pro něj."

Olympijský turnaj v Soči začíná 12. února a Hertl se na něj pravděpodobně podívá jen v televizi. Stoprocentně jisté to však stále není.

Autor:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Sáblíková: Medaile ze Soči už je poškrábaná. Ale to jí na kráse neubírá

Martina Sáblíková při exhibičním curlingovém turnaji.

Uplynul už přesně týden od chvíle, kdy v Soči přebrala svoji zlatou medaili, přesto se Martina...

Švédové se zlobí na MOV kvůli dopingu: Bylo to politické rozhodnutí

STŘÍBRO. Smutní švédští hokejisté po prohraném olympijském finálovém utkání s...

V Kanadě se po finále olympijského turnaje v Soči hráči a miliony fanoušků radují: "Hokej je naše...

Dvakrát zaplacený flám. Rakouští hokejisté dostali za oslavy pokutu

Rakouský útočník Thomas Vanek se snaží i na zemi bojovat před brankou Finska na

Rakouští hokejisté zaplatí za flám během únorového olympijského turnaje na hrách v Soči pokutu....

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.Najdete na iDNES.cz