Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tomečkové vadil vítr, ale ve finále je

29 2000
S y d n e y - Šťastný konec pro Nikolu Tomečkovou měla kvalifikace oštěpařek, v níž výkonem 59,49 metru sice zůstala téměř dva metry za limitem, ale přesto do sobotního finále jako poslední, dvanáctá, postoupila. Tomečková přitom letos pravidelně házela daleko za šedesát metrů a v srpnu na mítinku Zlaté ligy v Curychu vytvořila národní rekord, který má hodnotu 64,19 metru. Jenže ve větru, který oštěpařky trápil, se jí nedařilo.

Po úvodním pokusu, jímž si zajistila postup, hodila ve druhé sérii 55,40 a pak se ještě přiblížila zahajovacímu výkonu 59,40. V závěru kvalifikace ohrožovala českou závodnici Australanka Jo Stoneová, ale naštěstí pro Tomečkovou hodila jen 58,34 metru.

Jenže Tomečková to nevěděla. Se slzami v očích a se zklamáním v duši opouštěla
Olympijský stadión přesvědčena, že její výkon stačil jen na patnácté místo

"To je strašně divný pocit, když smutek tak najednou vystřídá obrovský nával štěstí," řekla a utírala si vlhké oči, když se dozvěděla pravdu.

"Mám na to, abych hodila čtyřiašedesát metrů a to by mělo stačit na užší osmičku a možná i výš. Bude to podobné mítinku a těch už jsem letos absolvovala řadu," dodala přesvědčeně šestadvacetiletá atletka.

Do finále postoupily všechny favoritky. Nejlepší výkon předvedla Kubánka Menendezová, která hodila 67,34 metru. K zajištění finálové účasti jí stačil jediný pokus stejně jako její krajance Riverové, Rusce Šikolenkové, Němce Neriusové, světové rekordmance Hattestadové z Norska a Řekyni Manianiové-Tzeliliové.

Autor:






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze