Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

VIDEO: Smečky toulavých psů bloudí ulicemi olympijského Soči

8 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Organizátoři v ruském Soči zaspali. Už před několika týdny upozorňovali turisté i zahraniční novináři na problém toulavých psů v olympijském městě. Radnice si dokonce najala firmu, která měla nejlepší přátele člověka z ulic vypudit. To se ale nepodařilo.

Zatímco olympijský park je od psů vyčištěný, turistické části města, pláže, historické centrum i hotelové komplexy pro funkcionáře olympijského výboru a novináře se stále potýkají s nezvanými hosty. 

Při večerním návratu z olympijského parku mě obklopilo osm toulavých nešťastníků, kteří se dožadovali pamlsků. Psi nejsou agresivní, ale obestoupí vás tak, že jim raději dáte z batohu zbylé sušenky. 

V Soči panuje i během zimy poměrně příznivé černomořské počasí. Teploty u moře jen málokdy klesnou pod nulu a to zvířatům vyhovuje. Živí se odpadky a spoléhají na blahovůli místních obyvatel, kteří jim nechávají u popelnic zbytky jídla. 

Pokojská hotelu pro novináře Nina sice nechce mluvit na kameru, ale celkem ochotně mimo záznam vysvětluje, proč psi končí na ulici. Je to jako v Česku. Majitelé na ně už nemají peníze, a tak je vypustí na ulici. 

Hlavní příčinou problému jsou pak ruské útulky pro domácí mazlíčky. Těch je příliš málo na to, aby nechtěná zvířata vzaly pod svá křídla. Rusové v Soči upřednostnili vybíjení. To ale vyvolalo nesouhlas u ruských ochránců zvířat. A přímo v Soči se ozval například český biatlonista Michal Šlesingr. Ten sám má doma dva psy. Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze