Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Frydrychová vyrazí do Londýna brzy, bude si zvykat na jiné trampolíny

Trampolínistka Zita Frydrychová (vlevo) a plavkyně Petra Chocová představily v Liberci jednu z verzí oblečení pro olympiádu v Londýně. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

3 2012
Zatím žádná nervozita, žádný stres. Start letních her v Londýně se přitom nezadržitelně blíží, olympijský oheň vzplane 27. července. "Už se moc těším na tu sportovní atmosféru. Chci uspět, ale hlavně si to užít," říká dvacetiletá trampolínistka Zita Frydrychová.

Kvalifikace a případné finále ji čeká 4. srpna, teď si však Frydrychová před svou olympijskou premiérou ordinuje klid. "Nepojedu do Londýna s žádným stresem a doufám, že to nebude moje poslední olympiáda," přeje si.

Na londýnský sportovní svátek probila z dodatečné kvalifikace v lednu. Liberecká trampolínistka, jež se "běžně" připravuje na nádraží v areálu Českých drah, bude teď dva týdny trénovat na hlavní ploše Tipsport arény.

"Je třeba si zvyknout na velký prostor, který ji čeká v olympijské hale v Londýně, kde je ta orientace na prostor náročnější," uvedl trenér Miroslav Patrman, který ještě plánuje s Frydrychovou čtyřdenní tréninkový kemp v Habarticích.

"Jezdíme tam tradičně, cvičíme v místní sokolovně. Mohli jsme sice jet někam do ciziny, ale tady jsme zvyklí, a proto jsme nechtěli v přípravě před vrcholem sezony nic měnit. Jsou tam trochu tvrdší, takové sparťanské podmínky, což nás posiluje," tvrdí kouč.

Do Anglie vyráží Frydrychová už 24. července. "Budu mít dlouhý čas na přípravu, což je důležité, protože si tam musím zvyknout na trochu jiné trampolíny, které doma nemáme," přiblížila Zita Frydrychová.

V olympijské soutěži ji čeká boj s patnácti elitními soupeřkami. "Jasným cílem je pro mě účast v osmičlenném finále. To se ještě žádné české závodnici nepodařilo."

Najdete na iDNES.czmobilní verze