Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trasa maratonského běhu

17 2000
Dráha pro maratónské běžce byla organizátory her projektována spíše než s myšlenkou na výškový profil s přáním zavést závodníky a spolu s nimy diváky i televizní kamery do těch nejkrásnějších míst v okolí Sydney. Tradiční marathónský běh, konaný jako reminiscence heroického výkonu řeckého vojáka, který běžel více něž čtyřicet dva kilometrů z bojiště u Marathónu, poběží atletky devátého dne her, muži o sedm dní později, tedy v den ukončení olympijských her. Doběh atletů bude vkomponován do závěrečného ceremoniálu.

Start závodu žen byl stanoven na půl osmou raní s myšlenkou na chladní ranní teploty. Muži ovšem vyběhnou, jak tradice velí, ve čtyři hodiny odpolední místního času.  

Úvodní výstřel zazní na severosydneyském ovále, dále zavede trasa běžce rušnými ulicemi města na most v přístavu. Běžci se nevyhnou ani pestrobarevnému místu setkání gayů a lesbiček v Oxfordské ulici. Poté, co si prohlédnou poběží po obou stranách, proběhnou po promenádě Aznac, Centennial parkem a zpět do města. Závod bude ukončen v Olympijském parku.

Trasa olympijského maratonského běhu v Sydney

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...Najdete na iDNES.cz