Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trať pro finále slalomu nebyla schválena

16 2000
S y d n e y - Vedoucí reprezentačních týmů ve vodním slalomu neschválili trať pro finále, tak jak ji navrhla tříčlenná mezinárodní komise. Hlavní námitka zněla, že trať je extrémně dlouhá. Uvedl to šéf českého slalomářského týmu Jiří Pultera, který se schůzky zúčastnil.
Už trať pro nedělní kvalifikaci vyvolala značné diskuse. Stavitelé na ní postavili celkem osm protivodných branek a čas kajakáře v předjízdě překročil 130 sekund. To znamená, že je trať přinejmenším o dvacet sekund delší, než bývá obvyklé při závodech Světového poháru. Po delší debatě, v níž česká delegace navrhovala změnu, byla trať schválena.

Při rozhodování o finále však už šéfům týmů došla trpělivost a trať se bude stavět znovu. "Pořadatelé udělali chybu, když upustili od běžné praxe ze světových šampionátů, kde trať staví vždy dvojice vylosovaných trenérů. Tady rozhoduje komise, v níž jsou lidé, kteří nejsou s vodním slalomem každodenně spjati," naznačil trenér Milan Bílý, v čem je problém.
Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz