Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trať pro horská kola je divácky atraktívní

17 2000
Na sedmikilometrové trase čeká na závodníky na horských kolech hned po hromadném startu několik technicky náročných pasáží, prudkých sjezdů, ale také na padesát centimetrů úzká cesta. Povrch trasy tvoří převážně jíl, místy je až extrémně náročná. Organizátoři otestovali místo olympijského klání v dubnu loňského roku, kdy se zde uskutečnil jeden z dílů Světového poháru a sportoviště se plně osvědčilo.

Diváci se budou soustředit převážně do vyvíšených prostorů kolem startu a cíle závodu. Dobrodružněji naladění jedinci také mohou procházet buší kolem dráhy a hledat atraktivnější pozorovací stanoviště.

Trať vede Fairfield farmou, která má rozlohu tři sta padesát hektarů a z někdejší zemědělské oblasti se proměnila v průmyslovou a obytnou zónu s rušným komerčním centrem podporovaným kypící indočínskou komunitou.

Mountain Bike Course  byl stavěn tak, aby co nejméně narušil přírodu. Skupiny ekologů posuzovaly, zda závodiště dostatečně harmonizuje s místní faunou a florou a nakonec celémuprojektu požehnaly.

Olympijská trať pro "bikery" je technicky nesmírně náročná

Autor:


Další z rubriky

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...Najdete na iDNES.cz