Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Trať pro olympijský sjezd je špatná

12 2006
Wengen - Turínští pořadatelé sportovního vrcholu sezony mají další potíže. Zástupci Mezinárodní lyžařské federace FIS nejsou necelý měsíc před začátkem olympijských her spokojeni s tratí, na níž se pojede sjezd mužů. V horní části sjezdovky v Sestriere chybí dostatečná vrstva sněhu, ideální prý nejsou ani bezpečnostní opatření.

"Současná situace je kritická," prohlásil šéf závodního úseku FIS Helmut Schmalzl.

Federace o postupu příprav na olympijské hry dnes informovala v oficiálním prohlášení ve švýcarském Wengenu, kde se od pátku konají závody Světového poháru.

Problémy prý způsobuje fakt, že výroba umělého sněhu v Sestriere není dostatečně efektivní. Už hotový sníh navíc z velké části odnáší silný vítr, ideální nejsou ani vyšší teploty v regionu.

Horní partie trati proto nejsou podle inspektorů FIS vůbec sjízdné, použitelný momentálně není ani vlek vedoucí do prostoru plánovaného startu.

"Musíme doufat, že bude sníh a zima," uvedli zástupci FIS. Pokud se podmínky nezlepší, připadá podle funkcionářů v úvahu možnost odstartovat sjezd speciál na stejném místě jako sjezd do kombinace.

 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze