Trenér Bobrovský kritizuje malou bojovnost některých hráček

Česko - Španělsko, basketbal žen - Trenér českých basketbalistek Jan Bobrovský jako by nechtěl věřit, že jeho svěřenkyně na olympiádě prohrávají se Španělskem. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

14 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Absence agresivity v obraně a nedostatečná bojovnost některých hráček. To jsou podle trenéra Jana Bobrovského příčiny včerejší porážky basketbalistek v utkání se Španělskem.

Po povedené první čtvrtině utkání, ve které české hráčky soupeřky přehrávaly, se začala v druhé části karta zásadně obracet. Velmi nápadně se tak stalo v okamžiku, kdy trenér Jan Bobrovský prostřídal základní sestavu. Otázku o nutnosti střídat ale neslyší kouč rád.

„Nerad používám spojení musel střídat. Hrát musí každá hráčka,“ tvrdí rezolutně. „Já si myslím, že například nejzkušenější hráčka týmu Hana Machová dřela a těch sil na to dření jí moc potom nezbývalo. Musela si proto také odpočinout,“ vysvětluje.

Trenéra zarazila jiná věc. „Mně se zdálo, že ne všechny hráčky bojovaly, tak jako například právě Hanka,“ kritizoval Bobrovský s tím, že jmenovat nebude.

Zvrat v utkání přinesla špatná střelba českých hráček a naopak lehce se prosazující Španělky se střelecky chytly. „My jsme začali dělat obrovské chyby v obraně,“ ví trenér.

„Bohužel čas na secvičení obranných systémů nebyl pro nás dostatečný,“ připomněl nutnost absolvovat olympijskou kvalifikaci. „Jakmile pak sáhnete do sestavy, je to vidět. Nechci být nijak konkrétní, ale máme v kádru hráčky, které nejsou zvyklé hrát tak agresivně v obraně. A když to pak tady musí předvést, ono to nejde.“

S problémy v obraně šla v ruku v ruce i nepřesnost v rozehrávce a střelbě. Šest bodů za druhou čtvrtinu je alarmujících. „Na těch šest bodů je jednoduchá odpověď. Špatný útok a slabá střelba. Máme hráčky, které jsou střelkyně a když se podívám do technického zápisu, tak je to žalostné,“ uzavřel hodnocení nepovedeného duelu kouč Bobrovský.

Autor:

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Najdete na iDNES.cz