Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Trenér Mayer žaluje Rogga o statisíce eur

19 2006
Vídeň - Předseda Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge se bude muset zpovídat před rakouským soudem kvůli žalobě lyžařského trenéra Waltera Mayera za pomluvu během únorových her v Turíně. Rogge označil v Itálii kontroverzního Mayera za organizátora dopingu mezi rakouskými běžci a biatlonisty, za což jej trenér zažaloval pro pomluvu a poškození pověsti.

O Roggově předvolání dnes rozhodl vrchní zemský soud ve Vídni, Mayer žaluje prvního muže světového olympismu o statisíce eur.

Mayer se obrátil na soud už krátce po olympijských hrách, jenže tehdy soudce rozhodl, že Rogge nebude v Rakousku vyslýchán, neboť své komentáře pronesl za hranicemi země. Vyšší instance však toto rozhodnutí změnila. Mayer zažaloval za pomluvu a urážku na cti i předsedu Mezinárodní antidopingové agentury WADA Dicka Pounda.

S ním by se mělo uskutečnit první líčení ještě v tomto roce, v Roggově případě počítá Mayerův právník se začátkem procesu v únoru. Rakouský trenér byl v Turíně jako soukromá osoba, protože má zákaz činnosti na olympiádě kvůli účasti na skandálu s krevním dopingem v Salt Lake City v roce 2002. Jeho přítomnost v Itálii vyvolala razii tamní policie a ta zajistila podezřelý materiál.

"Z mého pohledu je Mayer člověk, který organizuje doping. MOV jasně ukázal, že takové lidi nehodlá akceptovat, a to ani v případě, že jde o soukromý pobyt," řekl tehdy Belgičan Rogge. Mayer pod tíhou okolností z Turína ujel a po honičce s policií skončil na psychiatrii. Nyní už zase pracuje v Ramsau jako trenér v tamním armádním klubu.

"Ztratil ale kredit nejen v Rakousku, ale i zahraničí. V cizině už nemá šanci dostat lukrativní práci," hájil svého klienta právník Herwig Hasslacher.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze