Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér Pultera slalomářům věří

28 2004
Praha - Osmičlennému týmu bude na olympijských hrách v Aténách šéfovat český reprezentační trenér Jiří Pultera. Mezi vodními slalomáři je přitom jediný olympijský nováček - kajakář Ondřej Raab. "Bude to hodně o hlavě, ale jede tam dost zkušených závodníků. Vědí, do čeho jdou," řekl kouč, od jehož svěřenců se očekávají medaile.

Na čtvrtou olympiádu jede Štěpánka Hilgertová, dvojnásobná vítězka z Atlanty a Sydney, medaile se čekají i od dalších posádek.

Na stupně vítězů se může protlačit takřka kdokoliv. Skvělou formu má deblkanoe Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, zlepšují se obhájci bronzu ze Sydney Marek Jiras, Tomáš Máder. Pátou pozici z minulé olympiády bude obhajovat kajakářka Irena Pavelková, sestavu doplňuje kanoista Tomáš Indruch, jenž už v Sydney startoval na úkor tehdejší hvězdy Lukáše Pollerta.

"Hodně se to podobá i aktuální formou tomu týmu před Sydney. Indruch a Volfíci se však letos hodně zlepšili," zmínil Pultera kanoistu a pátý deblkajak ze Sydney. "Nevíme ale, co to s námi udělá, hlavně to vedro," přemítal. Za favority považuje Slováky, Němce, Francouze. A co český tým? "Kéž by tomu tak bylo," dodal s úsměvem.

Jeho svěřenci odletí do Atén na několikrát. Sám kouč vyrazí v pátek, vrací se v úterý a zpět cestuje společně s Indruchem a Volfem se Štěpánkem 8. srpna. Tuto sobotu čeká přesun na trénink Jirase s Máderem, Pavelkou a Hilgertovou, která se jako jediná už nevrací. Zbylá trojice z Atén přiletí 7. srpna, v den, kdy do Atén cestuje Raab. Zpět se Jiras s Máderem a Pavelková vrátí o dalším víkendu, protože nechtějí trávit v Aténách dlouhou dobu.

Vodní slalomáři mají k dispozici nedaleko kanálu vlastní dům, neboť z olympijské vesnice je to do slalomářského centra daleko. "Udělali jsme rozpis, kdo tam kdy bude, abychom si nelezli na nervy. Nechci, aby tam bylo narváno," řekl Pultera k domu, do nějž se s veškerým komfortem vejde osm závodníků. Zbrusu nový a hodně specifický olympijský kanál s mořskou vodou, vytvarovaný do osmičky s přemostěním, čeští olympionici zkoušeli celkem čtyřikrát a zdá se, že mu už přišli na chuť. "Už ho známe, dokonce se zkracovaly tréninkové pobyty," tvrdil kouč.

Poslední soustředění před několika týdny už se konalo na totožné trati, na níž budou vystavěny olympijské branky. V rolích stavitelů budou v Aténách členové slalomové komise mezinárodní federace. "Jsme připraveni opět protestovat, pokud to bude potřeba," připomněl Pultera hádky o nastavení branek před závody v Sydney. "Problém nastat může, protože se tito činovníci zase tak často u vody nepohybují a mohou ten závod dost pokazit," vysvětlil trenér.

Očekávané vedro by v Aténách české vodáky zaskočit nemělo. Dokonce všichni odmítli možnost využití chladicích vest, jež má olympijský tým k dispozici. "Pro nás to nemá přímý efekt, protože jsem tomu vedru vystaveni minimálně," uvedl kouč, jehož tým jako jeden z mála v Evropě přesouvá lodě jako spoluzavazadlo. "Tam by problém být neměl. Ale sbalené bedny ještě nemáme," dodal. 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze